Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyscyplinarka po wcześniejszym złożeniu wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 milamila93

milamila93

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 maj 2018 - 23:20

Wita,
Mam problem.W dniu dzisiejszym złożyłem wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Zadzwoniłem do pracodawcy poinformowac go ze chciałbym zlożyc wypowiedzenie i kiedy mozemy sie spotakac, widocznie bardzo go zaskoczylem,poniewaz po minucie ciszy wykrzyczał mi że to on mnie zwalnia dyscyplinarnie, poniewaz nie wstawilem sie dzis w pracy. Sytuacja jest skomplikowana,gdyz dzien wczesniej ustalalismy ze przyjde do pracy na 10 gdy przyjadą transporty ale szef zmienil zdanie i mnie o tym nie poinformowal, zadzwonil o 8 z pretensjami dlaczego nie ma mnie w pracy. Mam swiadkow kierownika budowy ze dzien wczesniej bylo ustalane ze umawiamy sie na 10. Moj szef ma problemy z pamiecią i to juz nie pierwsza taka sytuacja,dlatego miedzy innymi sie zwalniam. Niestety trafiłem na szefa ktory ma sie za Boga i uwaza, ze nikt nie moze od niego odejsc. Po czasie zadzwonil ze chce sie spotkac zebym przekazal mu klucze itp. Przekazalem mu swoje wypowiedzenie, ktorego nie chcial podpisac ale dyscyplinarki mi nie wreczyl. Pytanie brzmi, czy ma prawo wreczyc mi zwolnienie dyscyplinarne? Jesli tak czy jest sens odwolywac sie do sądu? Dodatkowo dochodza mnie sluchy ze szef wydzwania i rozpowiada po miescie ze wyrzucil mnie z pracy itp. W celu uniemozliwienia mi znalezienia innej pracy.Czy sa jakies regulacje prawne by i z tym cos zrobic ? Prosze o pomoc
Z gory dziekuje za odpowiedz

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2018 - 09:47

Jeśli przekazałeś wypowiedzenie, a on nie wręczył Ci swojego, to nie masz czym martwić się, Twoje wypowiedzenie biegnie. Miesięczne rozpoczyna swój bieg 31 maja, więc musisz pracować do końca czerwca.Nie zabronisz szefowi opowiadać na mieście o Twojej osobie.Dopiero jeśli będziesz miał konkretny dowód na to, że przez jego plotki masz jakieś kłopoty ze znalezieniem pracy, możesz podać go do sądu o pomówienie i zniesławienie.

#3 Wandzia1983

Wandzia1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2018 - 13:09

Witam serdecznie,

Chciałam się poradzić, ponieważ mam dość nieciekawą sytuację...

W dniu 13 kwietnia (piatek 13:)) otrzymałam od kierownika informacje iż nie wpłyneły do kasy utargi za wpłaty za utagi z kasy.

W dniu 16 kwietnia otrzymałam pismo od księgowej i prezesa iż mam 14 dni wpłatę tego zadłużenia .Pieniadze zostały przekazane osobie z którą pracuję na kasie i jest to potwierdzone na kwitach konwojowych ale niestety te wpłaty są fałszywe tzn ktoś wziął te koperty i dopisał na kwitach kwoty (bardzo skomplikowane to wiem, ale sytuacja jest tak kurjozalna , że brak słów.

Pracodawca oczywiście za wszystko mnie obwinił, i przypuszczam że chcą mnie zwolnić.

Pokatnie dowiedziałam się , że chcą wynająć grafologa ( i bardzo słusznie) ale jestem ciekawa czy jest możliwość aby pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie za naruszenie obowiązków pracy???

Chodzi mi również o termin tzn jak rozumiem jest miesiąc czasu od kiedy pracodawca dowie się o naruszeniu obowiązków , tylko od kiedy on będzie liczony od moment wręczenia mi pisma w dniu 16 kwietnia czy od momentu wyniku ekspertyzy grafologa???

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 maj 2018 - 13:59

Szef dowiedział się 13 kwietnia

#5 Wandzia1983

Wandzia1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 maj 2018 - 14:19

13 kwietnia dowiedzial się kierownik a prezes napewno 16 kwietnia już wiedział

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 23 maj 2018 - 14:23

Na razie to ty tylko wszystko przypuszczasz

#7 Wandzia1983

Wandzia1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 maj 2018 - 14:29

Przypuszczam tylko zwolnienie ale dziękuję za odpowiedź chodź nie takie było moje pytanie.Pozdrawiam

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 23 maj 2018 - 14:44

Twoje pytanie dotyczyło czasu "Chodzi mi również o termin tzn jak rozumiem jest miesiąc czasu od kiedy pracodawca dowie się o naruszeniu obowiązków ,"

i pośrednio dostałaś odpowiedź, miesiąc od czasu powzięcia informacji o czynie - tak stoi w przepisach.

Reszta to są twoje domysły i przypuszczenia albo coś pokątnie co się dowiedziałaś, więc nie ma co gdybać

#9 Wandzia1983

Wandzia1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 maj 2018 - 15:18

Ok,dziękuję bardzo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych