Skocz do zawartości

Dwa zajęcia alimentacyjne jeden komornik

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ona

Guest_Ona
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 13:52

Witam

Otrzymałam wczoraj 2 pisma z różnymi numerami sygnatur dot. zajęć alimentacyjnych od jednego komornika.

W wytycznych od komornika jest podane jedno konto i dwa różne tytuły do przelewów zawierające nr syg.

I teraz mam podzielić na dwa te 60 procent czy jak to zinterpretować, pierwszy raz mam taką sytuację

Dziękuje za pomoc

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4677 postów

Napisano 16 maj 2018 - 16:27

Możesz zrobić to na dwa sposoby: wpłacić jedną kwotę i podać dwa numery sygnatur akt lub zrobić dwa przelewy na poszczególne sygnatury.

#3 Guest_Ona

Guest_Ona
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 06:45

Czyli wtedy po 30 % przelewać , a w piśmie odpowiadając komornikowi ująć na przemian  że przekazuję 30 % a nie 60% bo dzielę tą kwotę na dwa zajęcia ?

#4 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 07:47

Pracownik otrzymuje minimalne wynagrodzenie – 2.100,00zł brutto, Pracodawca nie wypłaca dodatków. Od miesiąca czerwca z wynagrodzenia pracownika będzie potrącana kwota w wysokości ok. 400 zł , i będzie przekazywana na konto wskazane w otrzymanym zajęciu do dnia 15-go każdego miesiąca.

Równocześnie wynagrodzenie pracownika jest obciążone zajęciem syg. akt. Kmp //// na które będzie też przekazywana kwota w wysokości ok. 400 zł.

Numer rachunku bankowego na które jest przekazywane wynagrodzenie

tak to ujełam

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 08:22

Czyli wtedy po 30 % przelewać , a w piśmie odpowiadając komornikowi ująć na przemian  że przekazuję 30 % a nie 60% bo dzielę tą kwotę na dwa zajęcia ?

Wysyłaj jeden przelew, w tytule podając obie sygnatury - nie ty decydujesz, jaka kwota przypadnie na którą sprawę,a  komornik, więc nie komplikuj sobie życia niepotrzebnym i niezgodnym z przepisami, bo dokonanym przez siebie, podziałem. W zbiegu egzekucji o podziale środków pomiędzy wierzycieli (sprawy) decyduje komornik nie jednostka realizująca zajęcie.

Gdybyś miała zajęcie w kwocie miesięcznej, a środków wystarczyłoby na obydwie sygnatury, to możesz słać dwa przelewy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych