Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyższa płaca minimalna i stawka godzinowa w 2019 r.

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515848 postów

Napisano 10 maj 2018 - 12:47

Minimalne wynagrodzenie w 2019 roku ma wynosić co najmniej 2217 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę i 14,50 zł za godzinę pracy dla zleceniobiorców - wynika z prognoz przedstawionych przez Pracodawców RP.

Powrót do artykułu: Wyższa płaca minimalna i stawka godzinowa w 2019 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 12:47

Przez nedze, ktora reprezentuje skorwiala wysokosc polskiej placy minimalnej musze za***rdalac w Germany, tak jak miliony moich ziomkow i to jest sprawiedliwe?, wedlug polskiego prawa?.

#3 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 15:03

Wyjeżdżamy całą rodziną nie bedziemy pracować za minimalną .Mamy gdzieś kraj który nie potrafi zagwarantować obywatelom godziwych zarobków i stabilizacji

#4 Guest_jolka

Guest_jolka
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 16:01

p-racuje w sklepie za nadgodziny dostalam do koperty za 14 nadgodzin 140 zl interesuje mnie cos innego dlaczego pracodawca skoro pracujemy doplaca mi do wyplaty wyrabiamy godziny zmienil system naliczania i w rezultacie nic sie nie zmienilo utarg obroty weszly tyton alkochol a mnie zarobek nie wzrosl o gorsz byly miesiace ze zarabialam mniej niz poprzednio cos dziwnego sie dzieje w tym ukladzie czy ktos moze skontrolowac sieci sklepow i sprawdzic jak sie pracuje jak sie otrzymuje wynagordzenia w tedy poowiedzmy ze sa podwyzki ze cos otrzymujemy wiecej niestety prawda jest inna ludzi mniej place mamy takie same ktos korzysta na tym

#5 Guest_hlhenryk

Guest_hlhenryk
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 17:34

Rzeczywiście ważna jest relacja płacy minimalnej, ale do kosztów utrzymania typowej (czteroosobowej**) rodziny – a nie do połowy płacy przeciętnej! W roku ubiegłym płaca przeciętna była równa 4271,51 zł brutto, czyli 3042,16 zł netto. Minimum socjalne dla typowej rodziny było ustalone w wysokości 3632,92 zł netto. Widać wyraźnie, że CAŁA PŁACA ŚREDNIA (nawet z dotacją 500+) jest niższa od minimum socjalnego! (3632,92 – 3042,16 = 590,76 zł). Jak więc można zabiegać o to, aby płaca minimalna była równa POŁOWIE PŁACY ŚREDNIEJ, skoro CAŁA PŁACA ŚREDNIA nie wystarczy na zapewnienie rodzinie minimum socjalnego?!

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 18:37

pierdziele żyć w Polsce wyjezdzam z zona i dziecmi za granicą

#7 Guest_los

Guest_los
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 20:29

co z tego że będzie 14,50 na godzine,prawo swoje a pracodawcy swoje pracuje w firm. ROKA ,obecnie w umowach o prace mamy zapisane 10.50 zł, jesteśmy oszkiwani płacą za godziny nocne ,nie dostajemy pasków gdzie te kontrole Pan Kantorski robi co chce

#8 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 15:06

Niestety kontrola zapewne nic nie pomoże. Pracodawca najpewniej oszukuje również w składkach do ZUS, PPE. Ja pracuję na umowie cywilnoprawnej (umowa zlecenie), 61 godzin miesięcznie. Dostaję 600 zł na rękę a powinienem dostawać 625,86 zł. Brutto mam wyliczane 835.70 zł, ale szefowa wpisuje podstawę w składkach do ZUS kwotę 600 zł. Podsumowując. Pracodawca, który chce oszukiwać, zawsze znajdzie lukę w prawie.

#9 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 724 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 09:15

No cóż, tyle się mówi o kontrolowaniu nieuczciwych pracodawców, ale to zwykła teoria. Jak się kiepsko trafi to potem tak jest.

#10 Guest_julka

Guest_julka
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 08:58

ja mam 10zł na godzinę mam do sprzątnięcia 80 biurek 3 duże toalety duże pomieszczenie socjalne w tym zmywarka, lodówka, kuchnia mikrofalowa, kawiarka, sokowirówka, 3 gabinety prezesów i wszystko w 4 godziny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych