Skocz do zawartości


Wywóz śmieci


wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 05:36

Od niedawna pracuję w samorządzie. Wywóz śmieci przez firmę księguje się na podstawie umowy (nie są wystawiane faktury). Druga sprawa,że wydatek jest z paragrafu 4430. Nie spotkałam się wcześniej z taką sytuacją. Nie znam podstawy, aby ujmować to na tym paragrafie. Zawsze księgowałam z 4300. Nie mogę się doszukać w żadnym źródle uzasadnienia ,że ma być 4430. Agnieszko, czy mogłabyś pomóc? 



#2 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1513 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:35

temat już był, pomogłabym ale nie jestem Agnieszka :P



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 14:52

Paragraf 4520

#4 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1513 postów

Napisano 11 maj 2018 - 06:45

opłaty dla jst? jak płaci firmie?



#5 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 07:44

Czy ktoś pomoże?



#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 maj 2018 - 08:14

1. Zajrzyj do umowy, czy tam rzeczywiście jest napisane, że płatność będzie dokonywana bez wystawiania FV? Co napisano, na jakiej podstawie dokonuje się opłat?

2. Wywóz śmieci przez firmę zewnętrzną to § 4300



#7 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 06:30

Opłatę uiszcza się na podstawie zawiadomienia Zarządu Związku Gmin.



#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 10:56

§ 4300 usługa komunalna





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych