Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sądowne potwierdzenie ojcostwa

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafi22555

rafi22555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 maj 2018 - 17:32

Moja jeszcze niepełnoletnia córka 17 lat urodziła dziecko, jest w chwili obecnej noworodkiem. Ja jako matka jestem prawną opiekunką (finanse i utrzymanie dla dziecka spoczywają na Nas)

Ojciec dziecka jest też nieletni ma 16 lat. (nie interesuje się w ogóle) Jego rodzice domagają się potwierdzenia ojcostwa. Córka ma 100% pewność.

Stąd moje pytanie: Która ze stron powinna wystąpić o badanie (sądowne) i jak wygląda

poniesienie kosztów.

Proszę o w miarę wyczerpującą odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję.

#2 Guest_AGIS

Guest_AGIS
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 20:07

Moja jeszcze niepełnoletnia córka 17 lat urodziła dziecko, jest w chwili obecnej noworodkiem. Ja jako matka jestem prawną opiekunką (finanse i utrzymanie dla dziecka spoczywają na Nas)

Ojciec dziecka jest też nieletni ma 16 lat. (nie interesuje się w ogóle) Jego rodzice domagają się potwierdzenia ojcostwa. Córka ma 100% pewność.

Stąd moje pytanie: Która ze stron powinna wystąpić o badanie (sądowne) i jak wygląda

poniesienie kosztów.

Skadacie wniosek do sądu o ustalenie ojcostwa, z wsazaniem ojca a oni jako odpowiedź mogą prosić o badanie.

#3 Guest_AGIS

Guest_AGIS
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 20:08

Najpierw sąd pyta ojca czy to jego dziecko, jak ojciec uważa, że nie jego wtedy sąd kieruje na badania DNA i płaci za nie ojciec jeżeli badania potwierdzą jego ojcostwo lub płaci matka jeżeli badania wykluczą jego ojcostwo.

#4 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 20:09

poniesienie kosztów.

Gratuluję córki i jej wychowania

#5 rafi22555

rafi22555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 maj 2018 - 20:31

Dziękuję pięknie za informację.

Pozdrawiam

#6 rafi22555

rafi22555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 maj 2018 - 20:42

Czy mogła bym prosić o wzór takiego wniosku w formacie PDF ?

#7 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 11:00

Dlatego czasami jednak warto pomyślec o tym by wykonać takie testy na ojcostwo. Nie tylko kobieta walczy o to by potwierdzić kto jest ojcem. Czasami to facet musi pomyslec o tym czy aby na pewno płaci na swoje dziecko. Widziałam w tym poradniku https://zdrowegeny.pl/poradnik/test-na-ojcostwo kilka istatnych informacji właśnie na temat tych badnia. Jak kogos ten temat choć wstępnie interesuje to warto by było przeczytać.

#8 Adam Borowiak

Adam Borowiak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 październik 2018 - 10:08

Dostałem wyrok w firmie prac społecznych za alimenty i kolejny również za to samo lecz co może grozić za nie regoralne wykonywanie kary z powodu poważnego zdrowia żony gdzie ma ograniczone funkcje ruchowe z powodu biodra i gdzie na chwilę obecną jest na L4 jestem jedyną osobą pracująca i zywicielem rodziny. Czy takie przypadki są w jakiś sposób brane delikatnie czy bez względu na moją sytuację muszę regularnie wykonywać karę w formie prac społecznych gdzie cały tydzień pracuje po 12godz wraz z sobotami

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych