Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kuny w samochodzie - co robić i jak się ich pozbyć?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49067 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:00

Z pozoru niegroźnie i sympatyczne zwierzęta są w stanie spowodować duże szkody w samochodzie. Kuny niszczą przewody, izolacje, a nawet potrafią przegryźć przewody hamulcowe. Co robić, gdy kuny znajdą się w naszym samochodzie? Jak pozbyć się gryzoni z auta?

Powrót do artykułu: Kuny w samochodzie - co robić i jak się ich pozbyć?

#2 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:00

Ja próbowałam już z sierścią i kostką i nic to nie dało. Dopiero jak zainwestowalam w zestaw do odstraszania kun za ponad 200 zł to się jej pozbylam. Nie pamiętam nazwy ale nazywał się jakoś anti kun Lux czy jakoś tak

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 12:02

Andrzej, najlepszy sposób na kuny to oświetlone miejsce postoju samochodu, np. podjazd przed garażem, przed domem. Kuna lubi działać w ciemności i nie pokaże się w miejscu oświetlonym. Miałem taki problem w 2 samochodach, nie zapalałem na noc świateł na podjeździe, a teraz po zainstalowaniu dość mocnych żarówek LED i regularnym ich zapalaniu - problem z kunami przestał istnieć. Polecam.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2018 - 12:05

Ja mam odstraszacz na kuny zakupiony w sklepie hodowlany.pl właśnie z takim pulsującym światłem. Niestety ledy które mam przed domem niewystarczająco ją odstraszały. Koszt niewielki w porównaniu ze stratami jakie potrafi wyrządzić.

#5 Guest_rob

Guest_rob
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 23:24

Jak mi kiedyś poprzegryzały kable to myślałem że uduszę. Akurat ważny wyjazd miałem… 7 była, sąsiad ma warsztat za płotem, akurat komplet z delphiego miał to mi zamontował, pół godziny i po kłopocie, ale to co się nawkurzałem to moje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych