Skocz do zawartości

adres zamieszkania i ZUS

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 21:45

Pracownik zgłoszony do zus z adresem meldunkowym. W ostatnim czasie sprzedał mieszkanie w którym był zameldowany. i zamieszkał pod innym adresem ale bez meldunku. W czasie zmiany zamieszkania przebywał na L4 i na części zwolnień ma stary adres a od momentu zmiany zamieszkania zwolnienie jest z nowym adresem. Czy powinnam zmienić ZUA i podać nowy adres zamieszkania (bez meldunku)?

#2 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 08:44

Poproś pracownika o zaktualizowanie adresu w formie pisemnej. Samodzielnie nie zmieniamy adresów. To na pracowniku spoczywa obowiązek informowania pracodawcy o wszelkich zmianach

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3432 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:40

Oczywiście,że to pracownik powinien poinformować zakład pracy o zmianie adresu zamieszkania na piśmie,ty sama nic nie możesz zmienić.

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:24

Ok dzięki, gdyby nie zwolnienie to bym nic nie wiedziała ale mam dwa zwolnienia z innymi adresami. Zastanawiam się czy sam Zus nie przyczepi się do tego widząc u siebie w systemie inny adres? Na tą chwile pracownik jest na zwolnieniu i pisma mi z pewnością nie złoży. 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 09:39

Zdarzyło mi się, że ZUS zadzwonił, bo nie mógł dostarczyć korespondencji. Przedzwoniłam do pracownika i poprosiłam o uaktualnienie danych i dopiero wtedy je zmieniłam.

To jest odpowiedzialność pracownika

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4680 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 09:44

Na zwolnieniu tak naprawdę podany jest adres pobytu w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego, więc nie ma problemu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych