Skocz do zawartości

Staranie o świadczenie rehabilitacyjne

zus l4 swiadczenie rehabilitacyjne

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_BrakL4

Guest_BrakL4
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 18:44

Witam, mam problem z wypłatą zasiłku chorobowego.

Otóż rok temu w czerwcu okazało się że jestem w ciąży zagrożonej.. wtedy rozpoczęłam zwolnienie. Potem ciążę straciłam i leczyłam się na depresję. Pod koniec leczenia (nadal na zwolnieniu) dowiedziałam się o kolejnej ciąży i konturowałam zwolnienie tym razem znowu z kodem B. Powiem szczerze, że myślałam że te dni się nie sumują, jeśli występuje inna jednostka chorobowa. Dziś przyszło mi pismo z ZUS o odmowie wypłaty z powodu przekroczenia 270dni. Dzwoniłam do ZUS, wiem że mogę starać się o świadczenie rehabilitacyjne.

Moje pytanie brzmi czy istnieje szansa, że lekarz odmówi mi świadczenia? Co w takim wypadku z okresem kiedy staram się o to świadczenie. Strasznie mnie to zestresowało. Nie wiem co robić.

Pozdrawiam. Proszę o szybką odpowiedz i poradę.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 10:38

...czy istnieje szansa, że lekarz odmówi mi świadczenia?

Może odmówić świadczenia i nie nas pytaj o szansę, bo wszystko zależy od stanu Twojej choroby. Okres, kiedy nie pracujesz, a starasz się o świadczenie rehabilitacyjne, jest potraktowany w pracy jako nieobecność usprawiedliwiona niepłatna.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, l4, swiadczenie rehabilitacyjne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych