Skocz do zawartości

sprawa o podwyższenie alimentów.

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jacek eN

Guest_Jacek eN
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 12:44

Dostałem właśnie pozew w sprawie o podwyższenie alimentów.Była żona zażądała podniesienia ich o ponad 100%.Moje dochody w odróżnieniu od dochodów byłej małżonki są rażąco niskie.W żaden sposób nie pokrywają się z wydatkami,które mogę udokumentowac.Ponadto mam dziecko z drugiego związku,na którego utrzymanie też łożę.Moja była małżonka odziedziczyła spadek,może pozwolic sobie na zagraniczne wyjazdy wakacyjne itp.Moje dochody,które mogę wykazac to 1000 pln brutto.Mogę wykazac po stronie wydatków obciążenia bankowe,które posiadam,długi we Wspólnocie Mieszkaniowej oraz inne koszta z tytułu rachunków itp.

Czego mogę się spodziewac ze strony sądu w sprawie podwyższenia zasądzonych alimentów i gdzie mogę osobiście zasięgnąc porady,gdzie prowadzone są bezpłatne konsultacje lub jest jakaś infolinia udzielająca porad tego typu.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:58

Czego możesz spodziewać się ze strony sądu, to pytanie do wróżki, my internauci tego nie przewidzimy. Bezpłatnych porad prawnych udzielają urzędy miasta, gminy, często też biura poselskie, więc tam pytaj.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:00

Pamiętaj też, że sąd w takich sytuacjach bierze pod uwagę nie tylko Twoje zarobki, które przedstawisz, ale również Twoje możliwości zarobkowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy