Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wynagrodzenia nauczycieli akademickich 2019

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671840 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 20:55

Wyższe wynagrodzenia minimalne nauczycieli akademickich w 2019 r. zapowiada rząd. Podwyżki miałyby dotyczyć połowy wykładowców.

Powrót do artykułu: Wynagrodzenia nauczycieli akademickich 2019

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 20:55

Kpina

#3 Guest_Gość2

Guest_Gość2
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 23:48

płace jak na dniu świra

#4 Guest_sti

Guest_sti
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 08:26

nie martwcie sie i tak zaraz to zabiorą znosząc autorskie koszty uzyskania przychodu

#5 Guest_Xenomorph

Guest_Xenomorph
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 16:43

Inicjatywa sluszna, ale nie oczekiwal bym po niej wielkich cudow. Na mojej bylej uczelni po doktoracie zaczyna sie na stanowisku asystenta z najnizszymi dopuszczalnymi ustawowo zarobkami - czyli wedlug tych nowych regul 3,2 tys zlotych miesiecznie (ok. 2,3 tys "na reke"). To sa takie same zarobki jakie mi zaoferowano po doktoracie W FIRMIE - KILKA LAT TEMU. OK, powiedzmy, ze oferowano by stanowisko adiunkta - 4680zl (3,3 tys "na reke") - wedlug statystyk to jest okolica MEDIANY zarobkow doktorow poza szkolnictwem i widzialem ogloszenia dla doktorow z zarobkami sporo przewyzszajacymi nawet te profesorskie. Kolejna rzecz, porownanie do zagranicy - w pierwszej pracy w UK po doktoracie mozna bez problemu oczekiwac zarobkow rzedu ok. 25 tysiecy funtow rocznie - czyli ok. 1,7 tys funtow miesiecznie netto ("na reke"). Przeliczajac to na zlotowki za pomoca parytetu sily nabywczej ("purchasing power parity") odpowiadalo by to polskiej pensji ok. 4,3 tys zlotych miesiecznie netto ("na reke"). Inny aspekt - "pieniadze to nie wszystko" - kwestia dalszej kariery. Pan minister Gowin pod naciskiem srodowiska juz wycofal sie z pomyslu likwidacji habilitacji, chociaz obiecuje, ze nie bedzie ona sie wiazala z "tak wieloma" przwilejami (czyli jednak jakies przywileje habilitowanych pozostana). Nie wiadomo tez, czy zgodnie z innymi planami i obietnicami zlikwidowane zostanie ograniczenie czasowe dla robienia habilitacji.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2019 - 12:50

Jak tu dać, żeby nic naukowcom nie dać. A potem narzekać, że poziom nauki nie taki. Na razie punktoza ma się dobrze, podwyżek nie widać nawet pod mikroskopem. Dr Gowin bardzo się stara pomniejszyć rangę habilitacji. Nic dziwnego, sam jej nie ma.

#7 Guest_Obserwator

Guest_Obserwator
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2019 - 09:51

Kłamstwo. Po obronie doktoratu 8 lat temu pensja na rękę 2.600.00. Zł. Czy w tym kraju warto się uczyć i rozwijać ( za co) Uwolniono zawód trenera to może i uwolnić zawód lekarza....

#8 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 21:24

.... nie muszę być adiunktem( jak moja siostra), by zarabiać (dorabiać) 7000,-+emerytury 5200,-

#9 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 21:35

PS. napisałem celowo,, jak moja siostra", ponieważ po wyedukowaniu się za pieniądze matki i przy pomocy kleryków, zapomniała że ma brata, a wyrastała w biedzie i ubustwie. Kontaktów nie utrzymujemy od 21 lat. Smutne, ale prawdziwe. Całe życie była przy matce i ojczymie(dla mnie), który już jest w piachu. O mnie matka zapomniała jak miałem 13 lat(mam 58).Wychowałem się śp. z dziadkami, a siostrze i matce życzę wszystkiego naj.

#10 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2019 - 21:47

... jeżeli Adiunkt się,, wykształci", a potem zadziera nos jak moja siostra, to ma,, godną zapłatę"a swoje" postępowanie".... Nie mogę doczekać się zmiany rządu by zlikwidowano 500+ (siostra jest w tym patologicznych koszyku i też otrzymuje darmozjad na 4 bachorów 500+ 4=2000,-

#11 Guest_Suweran

Guest_Suweran
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2019 - 19:09

Mikołaj, chyba jesteś strasznie zawistnym i zazdrosnym człowiekiem mocno egoistycznie oceniającym rzeczywistość. Nadal masz szansę zostać "wykształciuchem" jak Twoja zacna siostra.... Powodzenia

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 13:49

To normalne ze masz do niej pretensje, bo jesteś starym piernikiem i 500+ juz cię nie obejmie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych