Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut?

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198163 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 12:12

Boom popularności jaki przeżywają kryptowaluty wymiernie wpłynął na zainteresowanie inwestorów. W zeszłym roku mogliśmy zaobserwować duży wzrost wartości wirtualnych walut. Z tego powodu wiele osób postanowiło zainwestować swoje pieniądze w zakup kryptowalut, co może skutkować koniecznością rozliczenia podatku. Mimo, że waluty są wirtualne, to zobowiązania podatkowe wobec Urzędów Skarbowych są jak najbardziej realne - podatek może wynieść nawet 32%. Przeczytaj jak najkorzystniej rozliczać podatek od kryptowalut.

Powrót do artykułu: Jak rozliczyć podatek od kryptowalut?

#2 Guest_mkfan

Guest_mkfan
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 12:12

polskii rząd to zacofane i zachłanne sku*wysyny. Nie zapłacę w PL nawet złotówki podatku od krypto

#3 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 22:59

Czy zwykły śmiertelnik jest w stanie ogarnąć te wszystkie wytyczne? Za mnie to robi moje biuro rachunkowe (Gama, Grabowskich) i chwała bo sam bym zwariował...

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 14:01

Dlaczego nie mozemy placić podatku, takiego jak na gieldach forex? przecież to ta sama polityka roliczeniowa, po jaki h...j miałbym placic podatek za coś czego nie ma, rozumie podatek dochodowy od wypłaconych pieniędzy za wymiane jakiejś krypto na pln ale inaczej, kto to wszystko ustala?, jak tak dalej bedzie sobie państwo robić co chce, i interpetować co chce(ja tez sobie mogę to interpretować jak chce). Jak panstwo nie zaprzestanie okradać to wybuchnie rewolucja, i głowy polecą.

#5 Guest_smutny

Guest_smutny
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 11:49

Czy ktoś się oreintuje,... jak normalnie pracuję i wypełnia pit 37 ale do tego miałem zyski na crypto to: 1) wypełnianm normalnie pit 37 a ponadto 2) wypełniam pit 36 z uwzględnieniem przychodów z crypto + to samo co w pit 37? Czy może nie muszę już wypełniać pit 37 i wysłaź tylko pit 36?

#6 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2245 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 08:55

Kryptowaluty nie są prostym tematem. Łapcie forum w tym kierunku - https://coinforum.pl/ No i co ważne - to nie tylko bitcoin, ale również i inne tematy, mniej znane, ale takie, które mogą przynieść zdecydowanie lepsze zyski. Tzn. tutaj tego nie przewidzicie. Żeby zarabiać, trzeba siedzieć w rynku, analizować go, brać pod uwagę to, co się na nim dzieje. Szczęście? Może raz czy drugi da się na nim opierać, ale na pewno nie inwestując długofalowo.

#7 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 28 listopad 2019 - 15:08

Wiesz co fajne informacje odnośnie rozliczenia się z bitcoinów znajdziesz na https://odkryjbitcoi...itcoin-podatki/ mój znajomy mi kiedyś to wysłał i kierowałem się tymi radami. Każdy zysk trzeba jakoś rozliczyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych