Skocz do zawartości

Emerytura w Niemczech

kierowca emerytura wojsko

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 10:49

Witam.

Mam pytanie odnośnie emerytury męża. Mój mąż jest na emeryturze wojskowej (niepełnej- odszedł po 15 latach pracy). W tej chwili pracuje jako kierowca Tira, chciałby zatrudnić się u niemieckiego przewoźnika, na niemiecką umowę o pracę. Pytanie dotyczy emerytury w Niemczech- kiedy ją nabędzie ( po jakim czasie) jeśli będzie pracować w systemie 2/1 (to znaczy 2 tygodnie w trasie , tydzień w domu), i jaki to będzie miało wpływ na emeryturę wojskową którą pobiera w Polsce.

Dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 10:56

Witam.

Mam pytanie odnośnie emerytury męża. Mój mąż jest na emeryturze wojskowej (niepełnej- odszedł po 15 latach pracy). W tej chwili pracuje jako kierowca Tira, chciałby zatrudnić się u niemieckiego przewoźnika, na niemiecką umowę o pracę. Pytanie dotyczy emerytury w Niemczech- kiedy ją nabędzie ( po jakim czasie) jeśli będzie pracować w systemie 2/1 (to znaczy 2 tygodnie w trasie , tydzień w domu), i jaki to będzie miało wpływ na emeryturę wojskową którą pobiera w Polsce.

Dziękuję za pomoc.

Przypominam, że jesteśmy na forum internetowym polskim i udzielamy rad w oparciu o polskie prawo pracy. Niemieckiego prawa raczej nie znamy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kierowca, emerytura, wojsko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych