Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie lekarskie z tytułu złamanej nogi i ciąża

L4 ciąża zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tina0502

Tina0502

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 14:57

Dzień dobry!

W grudniu ( dokładnie w święta) złamałam nogę. W sumie na zwolnieniu lekarskim byłam 12 tygodni. W trakcie tego zwolnienia zaszłam w ciążę. Obecnie wróciłam już do pracy. Jeśli teraz poszłabym na L4 w zawiązku z ciążą to powinnam dostać 100%, ale czytałam, że liczy się średnią z 12 miesięcy. Jak to wygląda w rzeczywistości? Firma, w której pracuję zatrudnia ponad 600 pracowników. 

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16940 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 15:03

Dostaniesz 100% tej samej podstawy, która była przy chorobie na złamaną nogę, ponieważ nie ma przerwy 3 m-cy kalendarzowych.

#3 Tina0502

Tina0502

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 15:59

Czyli jeśli popracuję jeszcze 2 miesiące to nadal będzie to 100%, jeśli dłużej niż 3 m-ce to wtedy będzie przeliczone średnia z ostatnich 12 m-cy, wiec z automatu mniej?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16940 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 marzec 2018 - 16:03

Zawsze w ciąży z kodem B, będzie 100%, ale podstawy, jeśli będzie przerwa 3 m-cy kalendarzowych miedzy zwolnieniami podstawę ustala się na nowo, ale sposób ustalenia jest podobny zawsze z 12 m-cy z wyłączeniem tych gdzie cały m-c chorowałaś, albo więcej niż połowę m-ca.

#5 Tina0502

Tina0502

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 09:51

Bardzo dziękuję. Martwiłam się, że będą liczone miesiące, w których byłam na zwolnieniu. Ale wszystko już jasne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy