Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usługi na nieruchomości w Polsce

VATnieruchomość przedawnienie korekta

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 annmos

annmos

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 18:13

Potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia, może ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją. Będę wdzięczna za pomoc:)

 

W latach 2011 i 2012 niemiecki podatnik świadczył na rzecz spółki PL usługi na nieruchomości położonej w Polsce. Miejsce opodatkowania zgodnie z 28e jest w PL, więc polska spółka rozliczyła VAT należny i naliczony (kontrahent podał jedynie niemiecki NIP).

 

W 2018 otrzymaliśmy od niego korekty do powyższych faktur, z wykazanym VAT 23% oraz dołączonym zaświadczeniem potwierdzającym, ze od 2010 jest zarejestrowany jako podatnik VAT w Polsce.

 

Jak takie korekty ująć? W 2011 i 2012 transakcja została rozliczona prawidłowo na podstawie posiadanej wiedzy (aczkolwiek faktycznie było to błędne biorąc pod uwagę brzmienie art.17 ust.1 pkt 4 oraz ust 3a z 2012 roku). Minęło ponad 5 lat, więc raczej nie mogę skorygować wstecz VAT należnego. Czy ujęcie korekty w dacie otrzymania poprzez wystornowanie importu usług i zaksięgowanie jedynie 23% VAT naliczonego byłoby dopuszczalne?

 



#2 adasieniek

adasieniek

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 18:17

Może warto poszperać w tym temacie trochę więcej w Internecie? Moim zdaniem to jest dość dobre rozwiązanie :)


Nie ma znaczenia, jak wysoko skoczysz; ważne, jak wylądujesz.




Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VATnieruchomość, przedawnienie, korekta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych