Skocz do zawartości

urlop dla 3/4 etatu przy pracy 7 dni w dygodniu

3/4 etatu 7 dniowy tydzień pracy

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 18:59

Pracuję na stacji benzynowej i jestem zatrudniona na 3/4 etatu pracuję po 8 godzin ale czasem są to trzy dni czasem cztery czasem pięć wliczając w to sobotę i niedzielę , Staż pracy to jakieś 20 lat . Poprzedni pracodawca udzielał mi urlop w wymiarze 26 dni dodam ze praca również była przez cały tydzień . Obecny pracodawca wyliczył mój urlop na 20 dni i trochę tego nie rozumiem. Proszę o pomoc

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8415 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 19:18

26 x 3/4 =20 dni/rok , ale 160 godzin

urlop pracownikom niepełnoetatowym udzielany jest w godzinach, wg dni i godzin pracy, a 1 dzień urlopu = 8 godzin;

#3 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 20:18

rozumiem , tylko jak to mozliwe że przez 6 lat miałam 26 dni urlopu w takim samym systemie -ciągłym a teraz 20 rozumiem że urlop udzielany jest tylko na dni które faktycznie przypadają na din w pracy w wybranym okresie ale w praktyce wyglada to tak że urlop planowany jest uwzględniany wcześniej w grafiku i wtedy jest to 5 dni z rzedu  sobota niedziela i kolejne 5 dni ja nie pracuję po 6 godzin w tygodniu tylko po 8 

#4 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8415 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 20:33

coś nie tak z czasem pracy, nie można tak ustalać harmonogramu;

jeśli jużwpisują 5 dni to po 6 godzin

#5 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 20:55

coś nie tak z czasem pracy, nie można tak ustalać harmonogramu;

jeśli jużwpisują 5 dni to po 6 godzin

ok dzięki jeszcze poszperam w necie tylko wszędzie gdzie szukam jest odniesienie do 5 dniowego tygodnia pracy 

#6 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 09:13

Zarówno pełnoetatowiec, jak i niepełnoetatowiec, stosownie do art. 129 § 1 K.p., ma normy czasu pracy wynoszące 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym. Osoby pracujące na 3/4 etatu mogą pracować we wszystkie dni tak jak pełnoetatowiec tylko, że po 6 godzin; lub tylko w niektóre dni i w różnym wymiarze dobowym.

Rozumiem Renato, że pracujesz w niektóre dni tygodnia zawsze po 8 godzin. Nie zmienia to faktu, że jesteś zatrudniona na 3/4 etatu więc masz zmniejszony miesięczny wymiar czasu pracy. Jeśli dla pełnoetatowca jest to np. 160 godzin to Ty w miesiącu możesz mieć zaplanowane tylko 120 godziny pracy.

Urlop jaki ci się należy to 20 dni, ale 8 godzinnych czyli jednym słowem masz 160 godzin urlopu i Twój urlop jest rozliczany w godzinach a nie w dniach. Nie do końca rozumiem problem. Pomógłbym więcej jakbyś dokładniej opisała taki grafik z uwzględnieniem urlopu.

#7 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 09:37

Czekaj bo przeczytałem to jeszcze raz i już chyba rozumiem. Popraw mnie jeśli się mylę. Pracodawca przed udzieleniem Ci urlopu planuje na ten miesiąc pracę tak, że masz zaplanowaną pracę na cały tydzień od poniedziałku do niedzieli i jeszcze następnych pięć dni co daje 12 dni pracy pod rząd i na te dni masz urlop. Po pierwsze to musisz mieć określone w takim grafiku jak długo w każdy z tych dni masz pracować . Czysto teoretycznie, jeśli będą to dni ośmiogodzinne to 12 x 8 = 96 godzin. Te 96 godzin odejmie się z puli 160 godzin urlopu ale także od ilości godzin wymiaru czasu pracy w tym miesiącu. W takiej sytuacji przy Twojej teoretycznej normie 120 godzin to w tym miesiącu możesz pracować jeszcze 24 godziny czyli 3 dni.  Piszę , że czysto teoretycznie bo pracodawca już w tym miejscu błędnie sporządza grafik. Nie może Ci zaplanować 12 dni pracy pod rząd. Jest coś takiego jak odpoczynek dobowy i tygodniowy i właśnie te przepisy zostają tu złamane.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3/4 etatu, 7 dniowy tydzień pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych