Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak testowany jest olej silnikowy?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49382 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 11:53

Aby olej silnikowy sprawdzał się nawet w natrudniejscych warunkach musi być poddawany odpowiednim testom. Do najlepszych poligonów doświadczalnych zalicza się wszelkiego rodzaje rajdy samochodowe, które swoją charakterystyką najbardziej przypominają drogowe warunki. Oto jak Castrol testuje swoje oleje silnikowe.

Powrót do artykułu: Jak testowany jest olej silnikowy?

#2 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 11:53

często nad tym się zastanawiałem ale dla mnie parametry oleju są ważne ponieważ przez jego jakość przedłużę sprawność silnika ostatnio zauważyłem szlam na korku wlewu oleju i zmieniłem olej na Shell Helix Ultra 5W-40 który w swoich parametrach ma technologie która zapobiega powstawaniu szlamu.

#3 Guest_jaro

Guest_jaro
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 08:03

mam Forda Focusa i akurat w moim przypadku olej rekomendowany przez firmę ford jest Shell Helix Ultra Professional AF 5 W 30 i takiego oleju właśnie używam do tego jak w tytule olej ten pomyślnie przeszedł wiele testów eksploatacyjnych potwierdzających, że spełnia wymagania WSS-M2C913-C dla oleju silnikowego.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 09:43

Przyznam, że jestem w szoku co do tych dobrych opinii o olejach Shell...moje doświadczenie z tymi olejami jest tragiczne.

Zalałem w tamtym roku Shell Helix HX8 ECT 5W-30 do Astry 1.7 CDTi i w marcu 2018 pojawiły się pierwsze problemy z DPF. Pojechałem do kolegi na warsztat i zlaliśmy olej - woda z nagarem! taka maź powstała ze zapchał się cześciowo smok olejowy! Do tego tyle sadzy powstaje z tego oleju przy spalaniu że zapchał się DPF a ja jezdzie 70/30 % trasa/miasto. d*pa, wlałem z powrotem olej fabryczny Dexos II z ASO i jest ok. Piernicze to gówno. " 

#5 Guest_kichotek

Guest_kichotek
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 06:36

jaro, piszesz, ze uzywasz tego oleju, powiedz mi zatem jak przy jego stosowaniu wygląda sprawa filtra cząsteczkowego? Jest zanieczyszczony, czy pozostaje czysty?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 18:51

no ja akurat zawsze stosowałem oleje Shela od mojej skody Felicji po dzisieszą Astrę H i zawsze było ok nadmienie że astra jest w Dieslu -1,7 i nie ma żadnych problemów z tym olejem także

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 22:52

ja też kiedyś używałem Shella we wszystkich swoich autach (Peugeot 306, 308, VW Polo, Skoda Octavia II) ale jak wprowadzili nowy olej Shell Helix HX8 to zrezygnował bo po zalaniu silnika tym olejem padło mi turbo. Potem w drugim aucie zalalem ten olej i znowu padło mi turbo. Stwierdziłem, że to nie może być przypadek i zrezygnowałem już z Shella definitywnie. Teraz mam Millersa i nie narzekam. 

#8 Guest_alek

Guest_alek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2018 - 21:11

ciekawy jestem jak firma Shell testuje swoje produkty np: Shell Helix Ultra 5 W-40 zwłaszcza dlatego że ten olej produkowany jest z gazu ziemnego .

#9 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 05 maj 2019 - 11:14

z tego co wiem to Shell współpracuje z czołowymi producentami aut takimi jak BMW i Ferrari także zapewne testy są na najwyższym poziomie

#10 Guest_Quin

Guest_Quin
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 21:53

testowanie testowaniem jak dobrac to była moja zagwozdka bo takich olei do sportowego silnika to moje auto nie przyjmie :P dopiero sobie wyszukiwarce sprawdziłem lubematch dobra apka

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych