Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upadłość konsumencka i płynące z niej korzyści

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671698 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 08:24

Popadnięcie w długi nie musi oznaczać bankructwa i wylądowania „na bruku”. Jedną z dróg do uwolnienia się od zadłużenia wobec wierzycieli jest instytucja upadłości konsumenckiej. Jednak jakie korzyści osiąga osoba, która zdecyduje się złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Powrót do artykułu: Upadłość konsumencka i płynące z niej korzyści

#2 Guest_Sara

Guest_Sara
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 08:24

Ciekawy artykuł. Sama interesuje się upadłością i dużo informacji na ten temat znalazłam tutaj www.upadlosc-kancelaria.pl !

#3 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 18:32

To ja jeszcze podrzuce rownie ciekawy artykul - odnosnie upadlosci konsumenckiej, a prowadzenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej: https://egidon.pl/up...i-gospodarczej/

Jak

#4 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 24 marzec 2018 - 18:33

To ja jeszcze podrzuce rownie ciekawy artykul - odnosnie upadlosci konsumenckiej, a prowadzenie wlasnej dzialalnosci gospodarczej: https://egidon.pl/up...i-gospodarczej/

Jak widac, rowniez w takiej sytuacji na szczescie nie jestesmy juz bezbronni. Prawo sie zmienilo na korzysc osob zadluzonych (chyba w 2016 roku) i teraz praktycznie kazdy (oczywiscie w okreslonych prawnie warunkach) moze oglosic upadlosc konsumencka. Czasem to lepsze wyjscie, niz branie kolejnych chwilowek na splate poprzednich, prawda?

#5 Guest_Hubert

Guest_Hubert
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 14:39

Jeśli o mnie chodzi to bardzo pomogła mi firma Eureka Restrukturyzacje ze Szczecina. Można ich znaleźć na fb, więc jeśli ktoś potrzebuje pomocy z upadłością konsumencką to polecam się z nimi skontaktować.

#6 biszkopt

biszkopt

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 03 maj 2018 - 23:34

Tu możesz przeczytać o zaletach upadłości konsumenckiej

#7 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 13:03

Przerobiłem temat, służę pomocą: paweljanusz1609@gmail.com

#8 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 29 maj 2018 - 23:48

Prawo upadłościowe działa w naszym kraju dość sprawnie, dlatego myślę, że nie warto za wszelką cenę uciekać od tego rozwiązania jeżeli wszelkie inne próby wyjścia z długów zawiodły. Znalazłem ciekawą lekturę odnoszącą się do upadłości konsumenckiej osoby fizycznej https://spiralazadlu...onsumencka.html. Zachęcam do zaglądnięcia, bo być może to nieco rozjaśni nie do końca zrozumiałą dla wielu upadłość konsumencką i związane z nią procedury prawne.

#9 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 lipiec 2018 - 13:00

Sporo osób korzysta obecnie z opcji ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Można poczytać nawet opinie tych osób na fb -> https://www.facebook...f=page_internal. Według mnie warto, bo spirala zadłużenia to coś, z czego bardzo trudno jest samemu wyjść.

#10 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 486 postów

Napisano 08 październik 2018 - 08:39

Jak wszystko upadłośc konsumencka ma swoje wady jak i zalety

Zaletą jest bez wątpienia to,ze zaczynamy nowe życie bez długów.

Minusami są
problemy z jej ogłoszeniem -  takie sprawy potrafią się ciągnąć naprawdę długo

niemożność włączenia do niej wszystkich długów

oraz utrata całego majątku, z sądu wychodzimy z tym co mamy na sobie

Polecam zajrzeć sobie tutaj:

https://upadlosc-konsumencka.biz.pl-  na stronie jest sporo informacji o upadłości. Możecie poczytać w jaki sposob jest ją ogłosić. 

#11 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 06 listopad 2018 - 14:00

polecam stronę: upadlosci24.com.pl , przydatne informacje i namiary

#12 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 878 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 09:14

Nie da się nie zauważyć, że ostatnio temat upadłości konsumenckiej jest coraz częściej  poruszany. Ciekawe, co za tym stoi i co rzeczywiście można z tego mieć. No i kto w ogóle może na to liczyć. W sieci można znaleźć sporo informacji na ten temat, o upadłości konsumenckiej czytałam między innymi tutaj: http://www.polskibiz...losic-upadlosc/, a potem zgłębiałam jeszcze trochę temat i załatwienie takiej sprawy wcale nie jest aż takie proste.

#13 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:54

Ja chciałem ogłosić upadłość konsumencką, ale nie było przesłanek. Rozmawiałem z rzecznikiem lokalnym praw konsumenta. Odrzucił mój wniosek. Powiedział, że nie da rady pomóc. Rozumiem to. Poszedłem później do Pogromców Chwilówek i tam dopiero coś ruszyło. Biuro prawne, więc specjaliści oddłużania. To po pierwsze. Dałem pełnomocnictwo i negocjowali za mnie z wierzycielami. Doszło do ugody. Spłaciłem część kapitału od razu, później znacznie mniejsze raty. Sporo ubyło w ogóle długu, co dało mi od ręki spokój psychiczny.

#14 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:12

No niby to dobre rozwiązanie. A wręcz i wspaniałe jak ktoś ma długi, ale w tym artykule zapomniano o jednym, i chyba najważniejszym, a zapomniano o kwestii dotyczącej przyznawania przez Sąd wspomnianej upadłości. Pawelszalba napisał, że w jego przypadku nie było przesłanek do przyznania upadłości. I ja mu wierzę. Szczególnie osoby biedne, tudzież ubogie mają w tej materii problemy. Co prawda na rynku jest niejedna kancelaria oddłużeniowa, ale albo takie osoby nie wiedzą o jej istnieniu, albo stwierdzają, że same wszystko załatwią. A to złe stwierdzenie, bo później, w wielu przypadkach, okazuje się, że takie osoby nie wiedza, z czym wiąże się upadłość konsumencka. I w konsekwencji się z niej wycofują. Ok. To dobre rozwiązanie, ta cała upadłość konsumencka, ale to nie rozwiązanie dla każdego kto tego rzeczywiście potrzebuje. Osoby majętne czasem wykorzystując to rozwiązanie mogą zyskać. Ale to już szczególne przypadki.

#15 MirekNS

MirekNS

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 luty 2019 - 14:11

Tak, zgadzam się. Jest to super rozwiązanie, ale dedykowane dla osób, które kwalifikują się pod taki proces. Należy pamiętać, że wniosek o upadłość można złożyć raz na 10 lat, w przypadku niepowodzenia tracimy szanse na długi okres czasu. I oczywiście to nie jest tak, że sąd poprzez postępowanie powoduje, że mamy czyste konto, nie mamy długów i to wszystko. Jest to powiązane z utratą majątku, np. Należy przedyskutować temat ze specjalistami, przeanalizować sytuację, a na samym końcu omówić jaki może być wynik takiego postępowania. 

Jeśli ktoś chciałby prywatnie porozmawiać na ten temat zapraszam do kontaktu 576795399. Chętnie podzielę się uwagami. Poza tym mogę polecić osoby, które zajmują się tematem regularnie.

Pozdrawiam

#16 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 676 postów

Napisano 12 czerwiec 2019 - 09:25

Czytałam niedawno na https://normalna.pl/...sc-konsumencka/, że nawet przedsiębiorcy mogą ogłosić upadłość konsumencką. W ich wypadku jest to pewnie bardziej skomplikowane, dlatego najlepiej byłoby skorzystać z pomocy specjalisty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych