Skocz do zawartości

przedszkole

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 08:56

czy można składać wniosek o przyjecie dziecka do przedszkola w 2 miejscach, tz. w miejscu zameldowania na pobyt stały i w miejscu zameldowania na pobyt czasowy, a potem wybrać 1 przedszkole?

#2 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 20:15

Jeśli szukacie dobrej placówki to polecam przedszkole Szkrabiki?

#3 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 17:22

Nie znam się, ale co do przedszkola prywatnego w Warszawie to ja z kolei doradzić mogę Raz Dwa Trzy My na Mokotowie, bardzo fajne przedszkole. http://www.razdwatrzymy.edu.pl/ Przedszkole dobre pod każdym względem – jakości programu, opieki, żywienia itd. Nasze dziecko lubi tam chodzić.

#4 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 606 postów

Napisano 28 luty 2019 - 15:24

To przedszkole http://przedszkoleal...bercik.com.pl/w Łodzi jest dobre jeśli szukacie gdzie wysłać malucha. Moja siostra ma tam córeczkę i jest zadowolona, chwaliła mi je nie raz, mówiła że nie płaci wiele a jest dużo zajęć dodatkowych, jak dla mnie godne polecenia.

#5 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 15 marzec 2019 - 07:50

Jak teraz wygląda kwestia przyjmowania do przedszkola? Nadal jest tak ciężko?

#6 kamc

kamc

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 marzec 2019 - 13:47

Właśnie przeprowadziłem się z żoną i dzieckiem do Łodzi i szukamy dobrego przedszkola. Wiadomo wam coś więcej? Polecacie coś konkretnego?

#7 Janek7

Janek7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 21:55

Ciekawe pytanie, aczkolwiek nie mam pojęcia na ten temat. Może inni coś tutaj doradzą.

Wszystkie uczucia wpycham do sejfu i zatrzaskuję za nimi grube, trzymetrowe drzwi - na wypadek, gdyby któremuś zachciało się wydostać.

#8 Naszymi46

Naszymi46

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 02:22

Może jakiś artykuły o takiej tematyce coś pomogą? Ja bym szukał czegoś w ten sposób.

Nikt nie jest tu na zawsze.Trzeba żyć chwilą,każdym dniem...być tu i teraz.

#9 Marekk28

Marekk28

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 23 maj 2019 - 02:17

Najlepiej udaj się do placówki i porozmawiaj z dyrektorem, my tak zrobiliśmy kiedy zapisywaliśmy dziecko do Tequesty (prywatne przedszkole językowe) pani wszystko dokładnie nam wytłumaczyła i oprowadziła syna po salach :)

#10 Malina53

Malina53

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 maj 2019 - 09:50

Ostatnio szukaliśmy dla syna przedszkola  i muszę powiedzieć, że większy problem niż ze znalezieniem samej placówki był z dzieckiem. Nie chciał za nic wychodzić z domu i zostawać bez nas. Stał się to dla nas na tyle duży problem, że po rozmowie z innymi rodzicami uzgodniliśmy, że postaramy się przekonać go nową, szkolną wyprawką. Fajne kredki, ubranka, plecak i buty dla dzieci stały się karta przetargową. Na szczęście wszytko dobrze się skończyło. I przy okazji odkryliśmy świetny sklep z akcesoriami, odzieżą i obuwiem dla dzieci: https://baby-center....buwie-dzieciece

Polecam!  :)

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2220 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 08:49

Raczej wątpię, żeby coś takiego przeszło, chociaż może systemy nie są ogólnokrajowe?

Ogólnie polecam prywatne przedszkola językowe z własną kuchnią i podwórkiem.

Zakładam, że właśnie takie powinny się wam sprawdzić zdecydowanie najlepiej, ale to też kwestia taka, jaki macie wybór.

My jesteśmy w językowym 3 rok i jesteśmy zadowoleni.

#12 Salvatore Conte

Salvatore Conte

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 13:38

Też jestem zdania, że przedszkola prywatne są lepszym wyborem. W wielu z nich dziecko liczyć może na dodatkowe zajęcia (np. związane ze wspomnianym już językiem obcym). W razie czego zachęcam do odwiedzenia strony http://przedszkoleharmonia.pl;)

#13 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2220 postów

Napisano 25 lipiec 2019 - 08:45

hmm... ale w publicznych też mają język obcy. Różnica jest taka, że w prywatnych tego języka jest o wiele więcej. Córka ma w Sowie w Częstochowie kilka godzin z językiem dziennie. Wiadomo, że po kilku latach w przedszkolu będzie wyprzedzać dzieci z publicznych o kilka lat. 

#14 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 827 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:50

To zależy od sytuacji w mieście.

#15 Guest_finiks

Guest_finiks
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:47

Ile lat tam już chodzi twoje dziecko? Mniej więcej?

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2220 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:50

Do mnie pytanie? We wrześniu zaczyna trzeci rok, ale w wakacje też normalnie chodzi. Jest nam łatwiej. W publicznych są dyżury, dzieci są przerzucane od przedszkola do przedszkola i nie dla każdego jest miejsce. Nie powinno tak to wyglądać.

#17 Guest_finiks

Guest_finiks
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2019 - 15:46

No właśnie bo moje dziecko jest tam drugi rok teraz od września. Tzn. będzie.
Moim zdaniem super przedszkole ;-)

#18 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2220 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 08:38

Robicie jakieś zajęcia dodatkowe? Napisz jakie. Zawsze pytam o to rodziców. Moje dziecko lubi testować różne opcje ;-) 

#19 Anreas

Anreas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:37

Podobno bardzo trudno jest się dostać z tego co słyszałam.

#20 Guest_finiks

Guest_finiks
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 16:09

Tak, drugi język. Ale to w zdecydowanie mniejszej częstotliwości. Nie chcemy przesadzić i też ten dodatkowy zaczęliśmy dopiero od trzeciego roku. Wydaje się nam, że wcześniej po prostu nie miało to sensu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych