Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nakłady kapitałowe na odnowienie bazy produkcyjnej


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 jimmyvpt7

jimmyvpt7

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 08:58

Cześć!

Mam pytanie. Nie wiem czy będę umiał je zadać w zrozumiały sposób, jeżeli coś będzie niejasnego to proszę o pytania. I mam nadzieję że moje pytanie i wnioski nie będą dla Was śmieszne... moja wiedza z zakresu rachunkowości to kilka wykładów na kierunku zarządzanie, więc znam tylko podstawy.

 

Potrzebuję się dowiedzieć czy ze sprawozdania finansowego jestem w stanie określić w jakiś sposób wielkość nakładów kapitałowych (rozumianych jako wielkość nakładów potrzebnych do utrzymania dotychczasowej bazy produkcyjnej). Nie wiem czy jest to do określenia jeżeli firma z własnej woli tego nie poda. W części przypadków można przyjąć że te nakłady kapitałowe będą się równać odpisom amortyzacyjnym ale jest to dość mocno nieprecyzyjne zwłaszcza jak maszyny zdążyły się zamortyzować w poprzednich latach. Czy macie pomysł gdzie szukać takich informacji?#2 Anonim44

Anonim44

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 14:02

Myślę, że są to naprawdę bardzo przydatne porady :) Dzięki wielkie :) Z całą pewnoścą mi się przydadzą :)


Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić.
Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych