Skocz do zawartości

VAT nalezny

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AMELIA

Guest_AMELIA
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 08:10

w m-cu XII i I naliczono VAT za najem w niższej kwocie, sporządzono korekty f-r. Jak ująć w księgach korektę f-ru za m-c XII?  Czy należy poprawiać sprawozdania? Kwota podatku jeszcze nie wpłynęła od kontrahenta - czy ten VAT należny powinno się zaksięgować na par. 4530 i jeśli kontrahent nie wpłaci do końca m-ca to ująć w Rb-28S?

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 08:39

Przede wszystkim należy zrobić korektę deklaracji za XII i I , bo przy korekcie na + wraca się do miesiąca wystawienia faktury pierwotnej. 

#3 Guest_amekia

Guest_amekia
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 08:59

korekta zrobiona i co dalej, czekać aż kontrahent wpłaci powstałą różnicę czy przelać ten podatek z wspomnianego par. 4530?

#4 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 09:05

A tego ja już nie wiem, nie wiem jakie macie zasady. Ja nigdy nie czekam na wpłatę kontrahenta, tylko podatek należny przekazuję w całej kwocie go gminy.

#5 Guest_amelia

Guest_amelia
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 09:43

z jakich środków ten podatek należny jest płacony jeśli nie ma wpłaty od kontrahenta (sprawa dot. dochodów własnych)

#6 Guest_KWT

Guest_KWT
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 08:30

u nas to co nie wpłacą kontrahenci z wydatków z paragrafu 4530, potem jak otrzymamy wpłatę to refundujemy i przekazujemy na wydatki zmniejszając wykonanie w paragrafie 4530

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych