Skocz do zawartości

Urlop w starej firmie i podjęcie nowej pracy

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 19:04

Dzień dobry, jestem na 3 miesięcznym wypowiedzeniu w obecnej firmie i od 1 maja miałam rozpocząć nowa prace. Mam do wykorzystania 9 dni urlopu. Obecna firma chce skrócić mi okres wypowiedzenia do 2 miesięcy, czyli mialabym rozpocząć prace w nowej firmie 1 kwietnia, ale kosztem tych 9 dni urlopu, tzn chcą wysłać mnie na urlop i jednocześnie abym w czasie tego urlopu zaczela prace w nowej firmie. Oznacza to, ze z tych 9 dni urlopu nie będę miała ani wypoczynku ani ekwiwalentu . Czy to jest zgodne z prawem, ze w jednej firmie jestem na urlopie, z której odchodzę a w drugiej w tym samym czasie zaczynam prace?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 marzec 2018 - 19:36

Ale o co ci chodzi? Przecież będziesz miała zapłacone za te 9 dni w starej pracy za czas przebywania na urlopie a pracy świadczyć nie będziesz a w nowej firmie zapłacą za pracę, czyli za te 9 dni będziesz miała podwójnie, że starej pracy i z nowej.

#3 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 10:46

Nie rozumiem. Chcą Cię wysłać na urlop w czasie kiedy już nie będziesz u nich zatrudniona?  To raczej ktoś tu sobie jaja robi. Po pierwsze czy Tobie zależy na skróceniu okresu wypowiedzenia, żeby zacząć nową pracę już w kwietniu? Bo jeśli nie, to pracodawca może jednostronnie skrócić okres wypowiedzenia tylko w razie wypowiedzenia uzasadnionego upadłością lub likwidacją pracodawcy i  przyczynami niedotyczącymi pracownika. Jeśli Tobie jednak zależy, żeby skrócić okres wypowiedzenia to możecie takie porozumienie podpisać i wtedy może mieć to wpływ na wymiar urlopu bo umowa będzie trwała krócej, ale nie mogą tego urlopu się pozbyć bo nie chcą Ci za niego zapłacić. Albo więc w czasie tego skróconego wypowiedzenia pozwolą Ci ten urlop wykorzystać, albo powinni zapłacić ekwiwalent.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych