Skocz do zawartości

Zdjęcie

Automatyczne sterowanie oświetleniem

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 341 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 12:27

Jakie urządzenia polecacie do automatycznego sterowania oświetleniem w mieszkaniu. Jak w domu jest dużo osób i wszyscy sie wciąż kręcą po domu, to zwykle nikt nie gasi świateł bo zaraz wróci, bo zapomniał, bo pies został itp. Niestety zwykle muszę chodzić po pokojach i gasić je za wszystkimi. Można oczywiście wpowadzić warunki wojskowe albo dać sobie spokój i przywyknąć do tego, że we pokojach są pozapalane wszystkie lampy ale szkoda mi na to pieniędzy. 
Kiedyś pozakładałem w 3 pokojach czujki ruchu, a w jednym czujkę obecności ale nie zdaje to egzaminu. Wystarczy się zasiedzieć przed telewizorem i zaraz światło gaśnie. Poza tym jak dzieci kręcą się po domu, to i tak światła się wszędzie palą cale popołudnie i wieczór, bo zanim czujka je zgasi, to znowu ktoś przejdzie obok i wydłuży czas świecenia. 
Może są jakieś detektory dźwięku albo inne rozwiązania, które spowodują, że wszystko będzie sie działo samoczynnie?

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 512 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 14:11

Ręki sobie uciąć za to nie dam ale słyszałem,że przy żarówkach energooszczędnych pobór prądu odbyw sie w momencie naświetlania żarówki ( przynajmniej ten największy pobór).

Sporo programów inteligentnego oświetlenia ma Philips:

http://www.lighting....l/strona-glowna

Mają o wiele więcej innych rozwiązań niż tylko sterowanie oświetlenia ruchem. Można na przyklad sterować światłami za pomocą smartfona czy pilota. 

#3 Traward

Traward

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 09:56

Mam oświetlenie Philips Hue, co prawa same oprawki nie kosztowały dużo, to żarówki już trochę więcej, system naprawdę fajny, można sterować nim jak chcemy, ustawiać, które żarówki mają się palić w danym momencie - pisałem ostatnio o tym na blogu o oświetleniu.

#4 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 sierpień 2018 - 15:50

Fajna sprawa, aczkolwiek to wymaga czasu żeby zamontować no i jest kosztowne. Ciekawe, jeżeli mieszkasz w domu to na pewno jest to przydatne ;D

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych