Kategorie
Skocz do zawartości

samochód za gotówkę czy leasing

Gość Rafał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić samochód na firmę i nie wiem co mi się lepiej opłaca.

Mam gotówkę powiedzmy 90 000zł. Wiem że odliczyć mogę 50% vatu od zakupu i potem amortyzować.

Co się bardziej opłaca zakup i amortyzacja czy leasing i odliczanie co miesiąc raty. Są jakieś kalkulatory na to?

• Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Leasing samochodów jest obecnie nisko oprocentowany, więc kupowanie za gotówkę ma sens tylko jeśli:

a) nie masz pomysłu i wiesz, że nie będziesz go miał, żeby gdzieś ją ulokować/zainwestować, żeby mieć wyższą stopę zwrotu niż wynosi oprocentowanie leasingu auta (obecnie ok. 3,5-4% rocznie)

b.) wiesz, że nie będziesz potrzebował tej gotówki w najbliższych, np.: 3 latach na zakupy/inwestycje w rzeczy, które ciężko jest sfinansować tanim pieniądzem z innych źródeł

Jeżeli jest to samochód osobowy, to dochodzi jeszcze kwestia ograniczenia w amortyzacji (20 tys. euro) przy zakupie za gotówkę, co powoduje, że w pewnym momencie leasing razem z oprocentowaniem staje się realnie tańszy niż zakup za gotówkę, ale cena 90 tys. powiedzmy nie jest jeszcze tą, która daje aż takie korzyści. Przy 120 - 130 kupowanie za gotówkę już raczej nie miałoby żadnego sensu - tu wyjaśnienie: https://www.fmleasing.pl/porady/drogi-samochod-tylko-w-leasingu-operacyjnym

Ja na twoim miejscu umówiłbym się w salonie na spotkanie i porozmawiał jak to wszystko wygląda przy danym aucie i co się bardziej opłaca. Tym bardziej, że teraz trwają jeszcze wyprzedaże roczników m.in w HondaPlaza  i dzięki temu możesz też sporo zaoszczędzić przy zakupie za gotówkę jak i leasingu. 

• 1 miesiąc temu...

zgadzam się z ŁukaszemP56. Warto odwiedzić salon i tam porozmawiać z konsultantem. ostatnio kupowałam Toyotę Yaris i odwiedziłam salon w Zabrzu. Przedstawiono mi wiele ofert, ale w końcu zdecydowałam się na leasing operacyjny.

Co to jest leasing

http://auta-firmowe.pl/co-to-jest-leasing/

• 3 miesiące temu...

Ja uważam, że warto pójść w kierunku leasingu bo jeżeli prowadzisz działalność która dobrze działa to po co inwestować duże pieniądze w rzecz która z biegiem lat traci na wartości. W zakresie leasingu polecam odwiedzić stronę platformafinansowa.pl która oferuję usługę i-leasingu nie tylko na auta ale również innego rodzaju sprzęty potrzebne w różnych firmach. 

• 4 miesiące temu...

Rozejrzałem się po ofertach w Lublinie i dealer BMW Best-Auto oferuje modele z rocznika 2018 w naprawdę dobrych cenach. To dla mnie idealny moment na zaopatrzenie firmy w takie samochody i to jeszcze w leasingu....

• 4 tygodnie później...

Mój mąż wziął w leasing i to była dobra decyzja - w Częstochowie - https://czestochowa.mazda-dealer.pl/Tak się na firmę najbardziej opłaca. A wybierasz takie jak potrzebujesz w firmie i masz dobre reprezentacyjne auto. A auto porządne, pracownicy nam pomogli z wyborem, z wyposażeniem, konfiguracją itd. Kota w worku nie kupowaliśmy 

Gość karolowy

no mi też się wydaje, że jednak leasing jest lepszym rozwiązaniem. Bo zakładam, że to będzie samochód firmowy? wejdź sobie na stronę salonu Carolina Toyota Wola i zobacz sobie ich ofertę na biznesu. Tam masz u nich wszystko ładnie rozpisane.

Odnośnie leasingów, słyszałem że idą zmiany w tym temacie, ktoś z Was orientuje się czy coś konkretnego się zmieni? Planuje leasing na samochód o wartości 80 tysięcy.

Najlepiej to właśnie dowiadywać się bezpośrednio u dealera. Oni mają najświeższe informacje w tym temacie. Ten salon Toyoty również polecam, trzy lata temu kupowałem tam auto

• 1 miesiąc temu...

Ja zawsze namawiam do rozważenia leasingu samochodu używanego 3 letniego. Marża leasingodawcy taka sama jak w nowym samochodzie, brak kosztów rzeczoznawcy, sam pojazd nie jest stary, duży spadek wartości już za nim i tańsza kwota nabycia.  Bez strachu można zrezygnować z ubezpieczenia GAP, jest po okresie gwarancji i nie trzeba serwisować samochodu w sieci ASO jak w przypadku nowego na gwarancji w leasingu.

Jak policzysz to wszystko, to biorąc w leasing samochód 3 letni na 3-4 lata, następnie wykup na osobę prywatną i wtedy takie finansowanie się układa na wejściu i wyjściu z kontraktu leasingowego i w trakcie nie ma  dużych kosztów.

W przypadku leasingu nowych samochodów niektórych marek, jedna wizyta w serwisie ASO (wymiany eksploatacyjne) potrafi  skonsumować roczne oszczędności na Vacie.

No i trzeba zaznaczy, że leasing operacyjny dla firm nie będących Vat-owcami lub sprzedawanymi na fakturę VAT-marża się nie opłaca. Wtedy lepiej skorzystać z pożyczki leasingowej na samochód.

Zapraszam do kontaktu: https://leasing-firmowy.pl/

• 5 tygodni później...

Jeżeli zdecydujesz się jednak na zakup samochodów firmowych i będziesz potrzebował pomocy w zakresie ich kontroli itd. to tutaj zdecydowanie mogę polecić Ci abyś również zwrócił uwagę na ofertę Flotman oraz prowadzonego przez nich bloga na którym znajdziesz takie artykuły jak https://www.flotman.pl/blog/mechanik-czy-biznesmen-jakie-sa-najwazniejsze-zadania-fleet-managera/ Realnie przekłada się to na wzrost oszczędności i co ważne cała praca idzie dużo sprawniej z bardzo pozytywnym efektem bo automatyczne raporty dają bardzo dokładne wyniki. 

• 1 miesiąc temu...
Gość megadejw

W dużym skrócie, bardziej opłacalny jest leasing, bo masz to rozbite na dłuższy czas. Poza tym możesz uzyskać dodatkowe profity. Sprawdź sobie kalkulator leasingowy na stronie Toyota Banku, a na pewno Ci się rozjaśni.

• 1 miesiąc temu...

Niestety ale muszę odradzić Idea bank, który reklamuje się jako bank udzielający najlepszych leasingów dla firm. Nie byłem zadowolony z jego usług. Leasing przez nich oferowany był drogi, było tam wiele dodatkowych opłat, o których wczesniej nie wiedziałem. Myślałem,ze ubezpieczenie będzie w racie jaką mi przedstawili a okazało się, że jest płatne dodatkowo. Infolinia również na kiepskim poziomie.Jesli chcesz się z nimi skontaktować musisz sie naczekać.

Dodatkowo jeśli bierzesz leasing jako osoba prywatna to opłaca się tutaj bardziej wzięcie kredytu;

https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-zewnetrzne/kredyt-czy-leasing-dla-osoby-prywatnej,n,1000206421.html

Gość robertos

mi się wydaje, że jednak leasing jest bardziej "przyjazną" opcją ze względów ekonomicznych. Zresztą najlepiej to zerknąć po prostu na ofertę w salonie Carolina Toyota Wola. Tam mają wszystko fajnie rozpisane, a w razie wątpliwości to zawsze można się z nimi skontaktować.

Moim zdaniem za każdą z tą opcji przemawiają jakieś plusy. Ja jednak jakiś czas temu zdecydowałam się na wzięcie w leasing samochodu lexus gs. Wybór padł na współpracę z tą firmą: https://lexuswarszawa-pulawska.pl/ i generalnie mogę Wam szczerze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z ich usług. Dokładnie objaśnili mi wszystkie szczegóły umowy, a cała procedura przebiegła naprawdę szybko.

• 2 tygodnie później...

Wlasciwie to jest zalezne od sytuacji w jakiej sie znajdujesz. Ogolnie to odradzam zakup samochodu uzywanego ze wzgledu na zbyt duza loterie na rynku wtornym. Takie rzeczy jak cofanie licznika sa na porzadku dziennym i trzeba zrozumiec skad sie biora. Ludzie szukaja zazwyczaj samochodow z przebiegiem ponizej 200 tysiecy kilometrow, w rzeczywistosci ponad 10 letnie auto bedzie mialo o wiele wiekszy przebieg. Bardziej martwilbym sie autem po jakims wiekszym wypadku, wyklepanym u Janusza lakiernika. Najlpiej sobie dac z tym spokoj i zainteresowac sie opcjami finansowania zakupu. Zobacz sobie pod tym katem oferte Nissana - https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/kredytZawsze takie auto posluzy o wiele dluzej bezawaryjnie wiec potencjalnie wydane pieniadze na naprawy uzywanego, wydasz na splate kredytu.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...