Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szerszy katalog podatników bez zwolnienia podmiotowego w VAT

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197211 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 09:34

Likwidacja zwolnienia podmiotowego dla podatników dokonujących dostaw niektórych kategorii towarów na odległość (np. sprzedaż internetowa lub telefoniczna) oraz dla podatników świadczących usługi ściągania długów, w tym faktoringu - takie propozycje zawiera nowy projekt zmian w ustawie o VAT, który wejdzie w życie 1 lipca 2018 r. Nowe regulacje mają na celu uszczelnienie systemu podatku VAT.

Powrót do artykułu: Szerszy katalog podatników bez zwolnienia podmiotowego w VAT

#2 Guest_Radex

Guest_Radex
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 09:34

Mam zatem ciąg dalszy serialu pod roboczym tytułem "Uszczelnianie podatku VAT". Jednak widać wyraźnie, że niektórych przypadkach uszczelnienie zamienia się w ograniczenie. Bo według mnie nie należy likwidować zwolnień podmiotowych w VAT dla wszystkich z danego segmentu gospodarki tylko dlatego że znajdują się w tym segmencie tzw. czarne owce, czyli nieuczciwi podatnicy, bo na tym najbardziej tracą oczywiście uczciwi podatnicy, których jest zdecydowana większość.

#3 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 16:50

czyli kupując od kowalskiego z ulicy używany stary telefon za 100 zł sprzedając za 150zł muszę 34,50zł oddać VAT? mój zarobek 15,50zł?? Tak handlując nawet na ZUS nie zarobię nie wspominając o lokalu...

#4 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 00:37

PKWIU26-28 ma być wykreślenie ze zwolnienia z podatku vat... a w innych branżach nie ma nieuczciwych przedsiębiorców??? A co z odzieżą??? Moim zdaniem w tej branzy jest najwięcej oszustw. Sprzedaj telefon albo pralkę bez dokumentu sprzedaży- klient się upomni i nie podaruje bo bez tego nie ma gwarancji... A przy ciuchu nawet niezauwazy, że nie ma paragonu... dziwne że nikt z MF na to nie wpadł... a może pokolei będą wykreślać, aż całkowicie zlikwidują zwolnienia z VAT... na 500+ i nagrody dla ministrów potrzebują kasy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych