Skocz do zawartości

JPK_VAT zamiast deklaracji VAT

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 23 luty 2018 - 09:59

Dzień dobry! Obecnie panuje duże zamieszanie w związku z koniecznością przesyłania JPK_VAT przez nową, największą grupę podatników, tj. mikroprzedsiębiorców. Mnie natomiast zastanawia fakt, czy w związku z tym wszystkim nie trzeba składać deklaracje VAT? Czy wystarczy wysłać sam plik JPK_VAT, gdy już tam wszystkie moje rozliczenia w nim są zawarte?

#2 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów

Napisano 23 luty 2018 - 10:21

Trzeba składać jedno i drugie

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12446 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 luty 2018 - 23:51

nie ma tak dobrze, deklaracje VAT też trzeba wysyłać elektronicznie 

W JPK wcale nie muszą być wszystkie twoje rozliczenia, bo jeśli masz sprzedaż dla osób fizycznych, to tego nie wykazuje się w JPK. 

#4 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów

Napisano 28 luty 2018 - 08:02

nie ma tak dobrze, deklaracje VAT też trzeba wysyłać elektronicznie 

W JPK wcale nie muszą być wszystkie twoje rozliczenia, bo jeśli masz sprzedaż dla osób fizycznych, to tego nie wykazuje się w JPK. 

koleżanka, jak sprzedaży dla osób fizycznych nie wykazuje się w jpk? Przecież jpk musi zgadzać się z deklaracją vat-7

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12446 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 luty 2018 - 22:03

Z tego co wiem w JPK wykazuje się sprzedaż dla vatowców /na faktury/, sprzedaż dla osób fizycznych nabija się na kasę i nie trzeba tego wykazywać. Miałam taką sytuację, zrobiłam tak jak piszę i bez problemu wysłałam JPK i dostałam UPO. Czyli nie jest tak, że JPK musi się zgadzać z deklaracją VAT. 

#6 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 412 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 28 luty 2018 - 22:20

sprawa wygląda tak:

•  w sprzedaży wykazuje się:

- wszystkie faktury sprzedaży osobno wystawione na firmę,

- jeżeli nie jest to firma to taką sprzedaż rejestrujesz na kasie fiskalnej i w ewidencji ujmujesz raport miesięczny, a jeżeli nie ma kasy to na podstawie ewidencji sprzedaży zapisem zbiorczym za cały miesiąc.

suma z jpk dotycząca sprzedaży powinna zgadzać się z sumą na deklaracji vat, jeżeli wyjdą rozbieżności to trzeba będzie wyjaśniać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych