Skocz do zawartości


urlop wypoczynkowy

urlop wypoczynkowy

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 19:24

Czy dzień wolny za święto wypadające w sobotę wlicza się w należny 20-dniowy/26-dniowy urlop wypoczynkowy?

#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17923 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 luty 2018 - 19:36

Nie

#3 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 19:59

 

Nie

 

Dziękuję. A jest jakieś uzasadnienie tego w Kodeksie Pracy?

#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17923 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 luty 2018 - 08:23

Art. 1542. (Udzielanie urlopu) § 1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4.

#5 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 16:52

Super, jeszcze raz dziękuję.

#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17923 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 luty 2018 - 17:24

Proszę



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop wypoczynkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych