Skocz do zawartości

Jak obliczyć pit-37, gdy brak pit-11?

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 09:21

Witam, opiszę pokrótce swoją sytuację i z góry dziękuję za pomoc. W okresie czerwiec 2016-marzec 2017 pracowałem jako student na umowie zlecenie. Potem sklep został komuś odsprzedany, ja zmieniłem pracę. Pojawił się pewien problem – wszystko wskazuje na to, że ja i dwoje byłych współpracowników nie otrzymamy deklaracji pit-11 za 2017 r. – księgowa nie odpowiada na maile i telefony, a i wcześniej z opóźnieniem wysłała deklarację. Na szczęście, z wyciągów bankowym obliczyłem sobie wysokość dochodu za 2017.

I tu znowu pojawia się problem. Porównałem sobie wysokość dochodu na deklaracji pit-11 za rok 2016 z wyciągiem bankowym za rok 2016 i jest różnica, który wynosi dokładnie tyle, ile otrzymałem wynagrodzenia za grudzień 2016 (a wyczytałem, że ponieważ było ono płacone 10 dnia następnego miesiąca, to w takim przypadku wynagrodzenie z grudnia nie liczy się do obliczania podatku w roku 2016, lecz w następnym). Czy powinienem zatem, przy obliczaniu pit-37 za rok 2017, „przenieść” wielkość wynagrodzenia z roku 2016 do dochodów z roku 2017?

Mam jeszcze pytanie – ponieważ na wyciągu z konta jest wielkość dochodu, a więc netto, czy za pomocą typowego kalkulatora wynagrodzeń można prawidłowo obliczyć wielkość przychodu?

Pozdrawiam i przepraszam, jeśli dość pokrętnie wszystko opisałem

#2 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 09:31

tak, grudzień 2016 należy zaliczyć do stycznia skoro wypłata nastąpiła w styczniu :-)

#3 kamikamikami

kamikamikami

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2018 - 09:45

Ok, dziękuję bardzo  :) A jeszcze zapytam (wiem, że powinienem za tego typu porady zapłacić, a nie pisać za darmo na forum), ale czy to jest dobrze obliczone, bo naprawdę nie chcę mieć kłopotów z US: sumy wynagrodzeń netto z 2017 (za miesiące styczen, luty, marzec +grudzień 2016): 4415 zł, przychód wynosi: 5158 zł, KUP-y to 1031,6 zł, dochód: 4126,4 zł, zaliczka: 743 zł, a wypłata netto: 4415 zł? Pozdrawiam i proszę o odp - jest to umowa zlecenia dla studenta, bez odprowadzanych składek.

#4 Guest_Wojtyua

Guest_Wojtyua
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 10:22

jak najszybciej

pozdrawiam prokurator dziura w d*pie

#5 kamikamikami

kamikamikami

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2018 - 10:47

jak najszybciej

pozdrawiam prokurator dziura w d*pie

Nie rozumiem, o co chodzi?

#6 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 11:12

poczekaj do końca lutego czy wyślą rozliczenie PIT

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12074 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 luty 2018 - 21:44

"ale czy to jest dobrze obliczone," - tak, dobrze to policzyłeś. 

#8 kamikamikami

kamikamikami

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2018 - 17:35

Oki, dziekuję za odpowiedzi, czekam na PIT - 11 z dawnej firmy, żeby upewnić się, czy będzie wszystko ok (jednak skontaktowałem się z księgową).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych