Skocz do zawartości

Zwolnienia grupowe a ciąża

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 21:18

Witam serdecznie, Firma w której pracuje od 11 lat ogłosiła niedawno zwolnienia grupowe. Nie są one spowodowane likwidacją firmy. Jest to duża korporacja rozsiana po całej Polsce, likwidowane będą całkowicie filie firmy w niektórych miastach i redukowane zatrudnienia w innych. Jestem teraz w 4 miesiącu ciąży i zastanawia się czy mnie też zwolnienia grupowe mogą objąć. Jak się ma ochrona kobiet w ciąży do zwolnień grupowych? Co może mi w tym przypadku grozić ze strony firmy? Doczytałam gdzieś że mogą na pewno zmienić warunki płacy i pracy ale w przypadku zmiany płacy do końca okresu ochronnego otrzymywałabym wyrównanie do obecnej pensji. Czy w takim przypadku okres ochronny jest do dnia porodu czy do końca urlopu macierzyńskiego? Może po prostu bezpieczniej iść na zwolnienie lekarskie (czego bez wyraźnego zalecenia lekarskiego wolałabym na razie nie robić - lubię swoją pracę :) )
Bardzo proszę o informację.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17119 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 luty 2018 - 21:41

Nic mi nie wiadomo o jakimś wyrównaniu.

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8361 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:00

pracodawca nie moze wypowiedzieć umowy pracownicy w ciaży;

może zmienić warunki pracy i płacy, ale jesli zmiana powoduje obnizke wynagrodzenia, to otrzymuje  dodatek wyrownawczy

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17119 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 luty 2018 - 14:54

No fakt, przysługuje dodatek wyrównawczy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych