Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne

1 odpowiedź w tym temacie

#1 niu

niu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2018 - 20:31

Witam:)

Wyrokiem sądu WSA, jako opiekun dorosłej  osoby  niepełnosprawnej ''otrzymałam'' prawo do świadczenia pielęgnacyjnego.  WSA uchylił decyzję I i II instancji. Moja radość nie trwała długo. Ponieważ pobierałam cały czas, zasiłek dla opiekuna w GOPS złożyłam wniosek o  uchylenie decyzji o zdo z dniem złożenia wniosku o świadczenie pielęgnacyjne, czyli od kwietnia 2017r. Niestety dostałam decyzję, o uchyleniu  z dniem 1 luty 2018 r. Czy MOPS ma prawo nie wyrównać różnicy między zasiłkiem dla opiekuna , a świadczeniem pielęgnacyjnym   wstecz, to ok 10 miesięcy?

Z uzasadnieniu wyroku- ''Jak wynika  z treści art. 27 ust. 5 ustawy o świadczeniach rodzinnych w przypadku zbiegu  do następujących świadczeń [..]  świadczenie pielęgnacyjnego, zasiłku dla opiekuna, o którym mowa w ustawie   z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekuna  - przysługuje jedno z tych świadczeń wybrane przez osobę  uprawnioną. Przepis ten wszedł w zycie  w dniu 1 stycznia 2016 r. zatem w dacie złożenia wniosku , skarżąca mogła dokonać wyboru przysługującego jej świadczenia.''

Proszę o poradę za które z góry bardzo dziękuję.

#2 Guest_niu.

Guest_niu.
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 13:31

Nikt nic nie poradzi?:(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych