Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr przeciwkamienny do wody kranowej

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 travolta

travolta

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 04 luty 2018 - 10:13

W naszej wodzie jest bardzo dużo kamienia. Jest go tyle, że baterie są całe w kamieniu i trudno utrzymać w należytym stanie. Podobnie naczynia, zwłaszcza czajnik zarówno elektryczny jak i ten wykorzystywany do gotowania wody na gazie, emaliowany też jest w kamieniu. Chciałabym taki pod kran, żeby z kranu woda leciała czysta.

W jaki sposób efektywnie i w miarę niedrogo filtrować wodę?

#2 czubaka

czubaka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 luty 2018 - 13:03

Masz dużo kamienia?

Musisz mieć dobrą wodę, w sensie bardzo zmineralizowaną.

#3 Guest_Kinia9

Guest_Kinia9
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 22:04

Wiele skutecznych i niedrogich filtrów do wody znajdziecie na sklep. osmoza. Pl. Polecam ten sklep, mam od nich jonizator wody który wprost uwielbiam. Sklep dość znany, więc może już go ktoś kiedyś widział, niemniej polecam serdecznie.

#4 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 439 postów

Napisano 26 październik 2018 - 10:38

Niekoniecznie:

Woda to nie tylko kamień, może zawierać w sobie szkodliwe związki, na przykłąd żelazo. Dobre oczyszczacze mają w sobie filtry, które to filtrują. Ważne jest to szczegolnie na wsiach kiedy instalacje były wymieniane dawno temu.

Poza tym zakamieniona woda może być zabójcza dla naszych domowych urządzeń,o czym przekonał sie niejeden użytkownik zmywarki oraz pralki. 

Na tej stronie możecie sobie poczytać czemu tak wazne jest uzdatnianie wody w domu

http://cosmowater.pl...go/woda-w-domu/

#5 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 408 postów

Napisano 30 październik 2018 - 10:35

Moim zdaniem woda w kranie w większości miejsc jest w dobrym stanie. Ja sama piję tylko po przefiltrowaniu w dzbanku.

#6 DariuszP

DariuszP

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 21:34

Sprawdźcie sobie filtry od Global Concepts 2000. Warto ich poznać bo firma specjalizuje się w technologiach uzdatniania wody, na pewno najlepiej doradzą co wam się przyda, mają różnego typu filtry. Tu więcej o tym http://gc2000.pl/urzadzenia-filtracyjne/stacje-zmiekczania-wody może warto przeczytać.

#7 Archerw

Archerw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 13:37

Takie filtry to bardzo dobre rozwiązanie, ja posiadam takie filtry i dzbanek filtrujący, kupuję zawsze tutaj: https://aquamelior.pl mają ogromny wachlarz propozycji i na pewno znajdziesz to czego szukasz, a jak nie wiesz jakie kupić, to bez problemu doradzą także polecam zerknąć. 

#8 Waldek31

Waldek31

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:13

Filtr w kranie starczy podobno na dłużej ale tutaj nie mam praktycznego doświadczenia znam tylko z opowieści znajomych ja sam stosuje tylko dzbanek z filtrem i sprawdza się idealnie.
W naczyniach, czajnikach itp. nie ma kompletnie kamienia. Na kranach niestety jest ale no tutaj ewentualnie można częściej je myć środkami na kamień.

Moim zdaniem woda w kranie w większości miejsc jest w dobrym stanie. Ja sama piję tylko po przefiltrowaniu w dzbanku.

Akurat z tym się zgodzić nie mogę, we Wrocławiu woda jest tragiczna, mocno zakamieniona i chlorowana. Wody w mniejszych miejscowościach są bez porównania niż te w większych miastach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych