Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odwołanie do zus w sprawie odmowy przeliczenia kapitału

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 krysli56

krysli56

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 17:37

Witam. Jestem świeżą emerytką.Jako młoda dziewczyna /ponad 40 lat temu/ rozpoczęłam pracę i porzuciłam ją po kilku dniach,ze względu na dojazd, 4 godz z przesiadką codziennie.Zakład przestał istnieć,ale archiwum odnalazło listę płac i moje akta osobowe .Nie było świadectwa pracy i ja też go nie posiadam. Zus odmówił mi przeliczenia kapitału mimo,że widnieje kwota wynagrodzenia brutto.Odwołałam się od decyzji ,a Zus skierował sprawę do Sądu Pracy,kierując się brakiem podanych dni pracy.Znalazłam świadkow,którzy pracowali ze mną i teraz chciałabym,żeby sprawa trafiła z powrotem do mojego Zus,do ponownego rozpatrzenia./Osoby te są już starsze i nie chciałabym ciągać ich zbyt daleko/Powinnam do sądu napisać pismo,jednak nie wiem,jak ono powinno wyglądać i jak je sformuować.Może ktoś z forum pomógłby mi? Szukam w necie,jednak nic nie mogę znależć.Pozdrawiam i czekam na pomoc.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 11:59

A po co Ci to ponowne przeliczenie? Jeśli, jak sama przyznajesz, pracowałaś w tym zakładzie kilka dni, to jak myślisz, na ile to wpłynie na wysokość Twojej emerytury?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy