Skocz do zawartości

vat należny a nalicony

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_MAGDA

Guest_MAGDA
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 16:52

Witam mam na imię Magda pracuje w jed. budżetowej, scentralizowani jesteśmy od stycznia 2017.Posiadamy jeden rachunek bankowy. Mam utworzone subkonto dochodów 130-0 i subkonto wydatków 130-1. Co miesiąc mamy podatek należny nad naliczonym. Z subkonta 130-0 VAT ( dochodowego) przesyłam kwotę zgodną z saldem konta 225 VAT i deklaracją VAT do zapłaty. I tu zaczynają się schody w Urzędzie  Panie tak pomagają że aż boli. Różnicę między podatkiem należnym a naliczonym która została odliczona ( ta naliczona) pomniejszam 130-m Ma dochód i powiększam 130-1 Wn wydatki z paragrafem ( np 4300 czy 4260) potem robię 130-0/130-0 zapis techniczny i 130-1/130-1 zapis techniczny. Proszę o pomoc wręcz błagam bo jestem już bardzo bliska obłędu.I jeszcze jedno czy powinnam z paragrafu 0750 oddawać tylko goły dochód netto czy tą część podatku co nie poszedł na rzecz VAT-u. Bardzo zależy mi na opinii Zołzy i Gabi ale innych też proszę o pomoc.

#2 aedik

aedik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 18:19

Ja bym poszukał na ten temat porad w Internecie. Moim zdaniem jest to naprawdę dość dobre rozwiązanie ;)

Samotność jest ceną, jaką musimy płacić za to, że urodziliśmy się we współczesnej epoce chlubiącej się pełnią wolności, niezależności i rozwojem egoistycznego „ja"

#3 marekdrill777

marekdrill777

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 luty 2018 - 17:11

Ciężko mi to poszło

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych