Skocz do zawartości


Zdjęcie

RPD postuluje zmiany w prawie rodzinnym w 2018 r.


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671392 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:36

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak widzi potrzebę kompleksowych zmian w polskim prawie rodzinnym. Zapowiedział, że propozycję przedstawi parlamentowi, prezydentowi i rządowi jeszcze w tym roku.

Powrót do artykułu: RPD postuluje zmiany w prawie rodzinnym w 2018 r.

#2 Guest_Daniela

Guest_Daniela
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:36

Wielkie uznanie dla RPD za podejmowanie zdecydowanych dzialan przeciwko tak zakorzenionej i rozszerzajacej sie na niespotykana skale alienacji rodzicielskiej w Polsce. Dzialania na rzecz wprowadzenia opieki naprzemiennej w prawie rodzinnym , wprowadzenie tablic alimentacyjnych , i traktowanie rodzicow jednakowo jako obywateli tego samego kraju zasluguja na wielkie uznanie, bo nie moze byc lepszego i gorszego rodzica. Pojecie alienacji rodzicielskiej powinno znalezc sie w przepisach Kodeksu karnego .Dziecko ma prawo do obojga rodzicow.Zyczenia dla pana RPD i calego jego Zespolu wielu sukcesow na tym polu i w innych dzialaniach prowadzacych do zapewnienia tego tak podstawowego prawa dla wszystkich dzieci.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 14:30

Mam nadzieje że wreszcie zrobią porządek, aby nie dyskryminować rodziców i robić z jednego a w szczególności ojca dłużnikiem alimentacyjnym bez prawa widzeń z dzieckiem. Obecnie jest to handle ludźmi w XXI wieku, podobno w kraju katolickim który dba o dobro dzieci buhhha.

#4 Guest_Margaret

Guest_Margaret
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 07:20

Alienowany rodzic podlega badaniu OZSS w zakresie wiezi emocjonalnej z dzieckiem. Oczywiscie alienator dostanie zdecydowanie lepsza ocene , poniewaz przebywa z dzieckiem na codzien.Rodzic alienowany przez miesiace i lata nie ma zadnych szans.Pytanie gdzie jest jakakolwiek Sprawiedliwosc ? W efekcie nieodpowiedzialny , alienator staje sie pierwszoplanowym rodzicem i dalej prowadzi swoj a tak krzywdzaca dla dziecka alienacje rodzicielska , tylko ze teraz oficjalnie i w obliczu Prawa .Tutaj Dobro dziecka sie nie liczy , liczy sie sztuczny konflikt " podsycany przez bezwzglednego alienatora .Tylko zagrozenie Kodeksem karnym rozwiaze ten niesamowity problem .Alienatorzy w obliczu takiego przepisu sami beda przestrzegac prawa ..W przyszlych pokoleniach pojecie alienacji rodzicielskiej zniknie ze swiadomosci spoleczenstwa.! W innych krajach juz go nie ma .

#5 Guest_już poszkodowani

Guest_już poszkodowani
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:21

A co z tymi dziećmi i rodzicami już poszkodowanymi -przecież podobno prawo nie działa wstecz...? Jak RPD naprawi nasze i naszych dzieci obecne krzywdy!? Kto to naprawi, zadość uczyni???!!! RPD - mądrala się znalazł... a jak ojcowie PARĘ LAT TEMU!!! do niego apelowali o zmianę tego chorego prawa to nie zrobił nic!!! tylko uciekał od problemu i bagatelizował go! Nie wierzę mu!!!

#6 Guest_Ad

Guest_Ad
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 15:44

A może by jeszcze popracowali nad zaostrzeniem przepisów dla pełnoletnich nierobów co się nie chcą uczyć ,nadużywają alkoholu , narkotyków itpDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy