Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiany w VAT w 2018 roku - czy Twoja firma zyska czy straci na split payment?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197421 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 00:24

Na 2018 rok ustawodawca przygotował kolejną „niespodziankę” dla przedsiębiorców, tym razem dotyczy ona zmian w zakresie płatności i rozliczeń podatku VAT. W dniu 15 grudnia 2017 r. parlament przyjął ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, która ma wprowadzić do polskiego systemy podatkowego instytucję tzw. „split payment” czyli mechanizm podzielonej płatności.

Powrót do artykułu: Zmiany w VAT w 2018 roku - czy Twoja firma zyska czy straci na split payment?

#2 Guest_Nikita_Bennet

Guest_Nikita_Bennet
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2017 - 00:24

hmm obecnie aby odzyskać VAT przy opłaconych faktura czekam do 25 dni i mam kasę i moge z nią zrobić co chcę. Po zmianach i o ile wybiorę metodę splitpayment to czekam 25 dni i potem aby to przepić muszę czekać jeszcze 60 dni na kwit od skarbówki czy da mi tę kasę na inny cel niż zapłatę VATu no i wmawianie ludziom że pieniądze są na rachunku przedsiębiorcy, co z tego że są skoro nie może nimi w pełni dysponować. Przepisy prawa, w szczególności podatkowego powinny być jasne a w tym przypadku albo coś jest moje albo decyduje o tym skarbówka czyli nie jest moje.

#3 Guest_kryzka

Guest_kryzka
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:02

Chyba po pijaku to uchwalali!!!!!!!!!!! Co oni wymyślają!!!!!!!!! Kiedy to się skończy!!!!!!!!!!!

#4 Guest_kobra

Guest_kobra
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 00:53

Chyba po pijaku to uchwalali!!!!!!!!!!! Co oni wymyślają!!!!!!!!! Kiedy to się skończy!!!!!!!!!!!

Nie chcę cię martwić, ale to się dopiero zaczyna!!!

#5 Prawnik_Forex

Prawnik_Forex

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 19 styczeń 2018 - 12:55

Nie od dziś wiadomo, że prawo podatkowe jest tak pogmatwane, że sami prawnicy często go nie rozumieją .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych