Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Czy pełnoletni uczeń może sam usprawiedliwiać nieobecności w szkole?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 12:08

Czy pełnoletni uczeń może sam usprawiedliwiać nieobecności w szkole? Z wyjaśnieniami przychodzi Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich, który mówi: tak, uczeń może sam usprawiedliwić swoją nieobecność w szkole. RPO odniósł się także do zakazu opuszczania budynku szkoły w trakcie przerwy przez pełnoletnich uczniów, uznając że taki zakaz jest niezgodny z Konstytucją.

Powrót do artykułu: Czy pełnoletni uczeń może sam usprawiedliwiać nieobecności w szkole?

#2 Guest_Konkretna matka

Guest_Konkretna matka
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 12:08

Wychowałam 2 synów i nie wyobrażam sobie, żebym nie miała wglądu w Ich "postępy" w edukacji lub absencję - oczywiści e, to sprawa relacji w rodzinie, ale wiadomo, że 18-to latki, to nie sa samodzielne osoby, robią często głupstwa, bo nie przewidują skutków. A to przecież rodzice ponoszą skutki tych błędów. Identycznie jest z wychodzeniem ze szkoły podczas np. przerwy. Potem taki młody idzie do pracy i nie potrafi zrozumieć, że opuszczając firmę na czas np. przerwy musi powiadomić przełożonego...- bo" przecież to moja przerwa i co ma do tego kierownik, gdzie ja spędzam". Potem zdziwienie, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

#3 Guest_RTR

Guest_RTR
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 17:33

"Potem taki młody idzie do pracy i nie potrafi zrozumieć, że opuszczając firmę na czas np. przerwy musi powiadomić przełożonego...- bo" przecież to moja przerwa i co ma do tego kierownik, gdzie ja spędzam". " Nie wiem "matko" czy jesteś konkretna, ale na pewno niezbyt poważna. Nikogo nie intersuje czy twój 18 letni "byk" (w znaczeniu pozytywnym :) znaczy się kawał dorosłego chłopa) jest odpowiedzialny. Sam odpowiada za siebie i swoje czyny. Możesz go niańczyć do 40 jak pozwoli. Wasza sprawa. natomiast JA opuszczając firmę (a mam 1h przerwę, bo tak ustaliłem przy podpisywaniu umowy, co oczywiście odpowiednio wydłuża mój dzień pracy) nikogo nie informuję. Gdyby kierownik spytał mnie a gdzie się wybieram to zapytałbym go z kim sypia i jakie pozycje lubi

#4 Guest_ErPe

Guest_ErPe
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2021 - 21:21

Oczywiście dla szkoły wygodnie jest ukrywać przed uczniami fakt, że mogą jako dorośli sami się usprawiedliwiać, itp. Śmieszne jest to, że 18 letnia osoba może zawrzeć związek małżeński, kupić samochód, czy mieszkanie, a nie może usprawiedliwić swojej nieobecności na lekcji. 18 latek, jeśli popełni czyn karalny to jest sądzony i idzie do normalnego więzienia, a szkoła chce takiego upupić i niech mu mamuńcia usprawiedliwia. Bądźmy poważni.

#5 monroe96

monroe96

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 10:25

Oczywiście dla szkoły wygodnie jest ukrywać przed uczniami fakt, że mogą jako dorośli sami się usprawiedliwiać, itp. Śmieszne jest to, że 18 letnia osoba może zawrzeć związek małżeński, kupić samochód, czy mieszkanie, a nie może usprawiedliwić swojej nieobecności na lekcji. 18 latek, jeśli popełni czyn karalny to jest sądzony i idzie do normalnego więzienia, a szkoła chce takiego upupić i niech mu mamuńcia usprawiedliwia. Bądźmy poważni.

To zależy od szkoły. Pamiętam, że w mojej średniej nie można było czegoś takiego zrobić. Po prostu, nie i koniec, musiał być podpis rodzica. Co prawda dziś jest inaczej, ale jeśli dziecko ma aspiracje, to jednak woli, jak rodzic potwierdzi. Moja córka idzie na przykład na Podyplomowe studia medyczne . I wiem, że dla niej to na tyle ważne, że nie będzie zawalać. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych