Skocz do zawartości

"trzynastka" należy się czy nie?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Balbina

Guest_Balbina
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 11:17

Mam dwóch pracowników,którzy pracowali u nas od 03.04.2017 do 30.09.2017roku (tak mają umowy). Aby otrzymać trzynastkę należy przepracować pół roku. Pracownikom brakuje 2 dni, jednak te dni były dniami wolnymi od pracy dla naszego Zakładu. Czy będzie należeć im się trzynastka?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 grudzień 2017 - 11:24

Takich dni nie bierzesz pod uwagę.

A jak liczyłaś 'pół roku"?

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 14 grudzień 2017 - 11:40

Jeżeli nie byli na zwolnieniu lekarskim,to im przysługuje.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:27

Jeżeli nie byli na zwolnieniu lekarskim,to im przysługuje.

Nie tylko na zwolnieniu lekarskim, urlopu bezpłatnego i umów cywilno prawnych też się nie wlicza

#5 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:38

Od 03.04 do 30.09 jest 181 dni (wystarczy mieć 180 dni, żeby nabyć prawo do "13"). Oczywiście o ile pracownicy nie byli m.in. na chorobowym o czym wspomniano już wyżej

#6 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 15 grudzień 2017 - 09:13

Nie tylko na zwolnieniu lekarskim, urlopu bezpłatnego i umów cywilno prawnych też się nie wlicza

Prawa do „trzynastki” nigdy nie miały osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych .

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 09:23

Prawa do „trzynastki” nigdy nie miały osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych .

Nie zrozumiałaś............tego nie musisz mi tłumaczyć :P

Jeśli między kolejnymi umowami o pracę zdarzyła się umowa zlecenie, to te dni nie wchodzą do czasu "efektywnej pracy".

Natomiast ty napisałaś tylko o zwolnieniu lekarskim, a to za mało

#8 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 15 grudzień 2017 - 09:37

Nie zrozumiałaś............tego nie musisz mi tłumaczyć :P

Jeśli między kolejnymi umowami o pracę zdarzyła się umowa zlecenie, to te dni nie wchodzą do czasu "efektywnej pracy".

Natomiast ty napisałaś tylko o zwolnieniu lekarskim, a to za mało

To ty nie zrozumiałaś co miałam na myśli.Od paru miesięcy śledzę Twoje posty i stwierdzam,że jesteś osobą bardzo złośliwą i zarozumiałą,na co niejedna osoba zwróciła Ci uwagę ,a złośliwość człowieka jest wołaniem o pomoc,wyrazem rozpaczy,,,

Tyle w tym temacie,sorry,

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:34

O co ci chodzi?

Że tępię głupotę i niekompetencję? Widocznie moja tolerancja na te dwie przywary jest mniejsza niż u innych .

Zachowaj dla siebie te pseudo psychologiczne wywody typu "a złośliwość człowieka jest wołaniem o pomoc,wyrazem rozpaczy,"

Dam ci inny wywód: Ludzie inteligentni są złośliwi.

Kobieto zrozum! napisałaś zawężająco "

"Jeżeli nie byli na zwolnieniu lekarskim,to im przysługuje."

a ja dodałam:

"Nie tylko na zwolnieniu lekarskim, urlopu bezpłatnego i umów cywilno prawnych też się nie wlicza"

i to wszystko.

zamiast przejść nad tym do porządku dziennego to pyszczysz, ale jak chcesz, może to jakaś frustracja? ;)

Przepraszam, że moja osoba i moje wpisy tak bardzo cię angażują, że je śledzisz "Od paru miesięcy śledzę Twoje posty", ale nie imponuje mi to :P :P :P

Zajmij się sobą.

#10 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 15 grudzień 2017 - 11:21

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem!!!

#11 Teresa_03

Teresa_03

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 18:41

Dzień dobry, proszę o pomoc w następującej sprawie. Pracownica będąca w ciąży przepracowała łącznie w 2017 r. 166 dni (wliczając w to okresy świadczenia pracy, urlopu wypoczynkowego i urlopu macierzyńskiego). Przez 199 dni przebywała na zwolnieniach lekarskich. Czy w przypadku tak długiej absencji chorobowej pracownicy przysługuje prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego? 

#12 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12298 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 styczeń 2018 - 19:18

A tam wyżej nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie ?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 19:38

Dzień dobry, proszę o pomoc w następującej sprawie. Pracownica będąca w ciąży przepracowała łącznie w 2017 r. 166 dni (wliczając w to okresy świadczenia pracy, urlopu wypoczynkowego i urlopu macierzyńskiego). Przez 199 dni przebywała na zwolnieniach lekarskich. Czy w przypadku tak długiej absencji chorobowej pracownicy przysługuje prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego?

A ile w/g ciebie powinni przepracować wliczając wymienione absencję, które się wlicza do wymaganego okresu?

#14 Teresa_03

Teresa_03

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 20:25

Art. 2 ust. 3 pkt 6 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym stanowi, iż przepracowanie co najmniej 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia rocznego nie jest wymagane w przypadku korzystania m.in. z urlopu macierzyńskiego. Czy należy ten zapis rozumieć w ten sposób, iż sam fakt korzystania w ciągu roku z w/w urlopu daje prawo do trzynastki bez względu na przepracowany okres (czyli przepracowanie 166 dni dałoby prawo do trzynastki), czy też należy go rozumieć w ten  sposób, iż okres korzystania z urlopu macierzyńskiego uzupełnia staż do wymaganego minimalnego stażu 6 miesięcy? Wówczas pracownica, ze względu na długotrwałą absencję chorobową (199 dni) nie miałaby prawa do trzynastki. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych