Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można zimą jeździć na oponach letnich? Czy za jazdę na oponach letnich zimą można dostać mandat?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49135 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 13:47

Niektórzy kierowcy wciąż twierdzą, że jeśli na drodze nie leży śnieg, to można jeździć na oponach letnich. Skoro asfaltu nie przykrywa śnieżny puch, to po co wydawać pieniądze na zimówki? Czy można zimą jeździć na oponach letnich? Czy za jazdę na oponach letnich zimą można dostać mandat? Odpowiadamy w poniższym poradniku.

Powrót do artykułu: Czy można zimą jeździć na oponach letnich? Czy za jazdę na oponach letnich zimą można dostać mandat?

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2017 - 13:47

Wiadomo, mandatu się nie dostanie ale to nie jest kwestia liczenia czy nie liczenia na mandat tylko bezpieczeństwa zwyczajnie, ja opony zmieniłem już dawno, połączyłem to z bezpłatnym przeglądem elementów odpowiadających za bezpieczeństwo w Auto Serwis Wadowicka i wiem, że auto mam do zimy przygotowane

#3 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 08:52

Ja nie wyobrażam sobie jeździć zimą na letnich oponach. Zamówiłem wczoraj zimówki z logistykiopon i od razu wymieniam. Przecież na letnich to strach jeździć!

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2017 - 09:33

Ja nie wyobrażam sobie jeździć zimą na letnich oponach. Zamówiłem wczoraj zimówki z logistykiopon i od razu wymieniam. Przecież na letnich to strach jeździć!

Widać, że mało w życiu przeszedłeś i nie jesteś przystosowany do życia. Na letnich da się jeździć zimą, tylko trzeba to robic umiejętnie. Dawniej był tylko jedne opony Stomil do jazdy na cały rok i było wszystko ok. Oczywiście że zimówki są dużo lepsze na śniegu i lodzie ale czytam komentarze pierdół życiowych Twojego pokroju to ogarnia mnie śmiech.

PS. Korzystałem rok temu z logistykiopon i nie polecam. Najpierw czekalem ponad 8 dni na przesyłkę (choć miała iść 1-2 dni) a potem sie okazało że opony były 2-letnie...

#5 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 12:54

Tak się wydaje, ale różnice w budowie i strukturze opon zimowych a letnich są ogromne. Warto zainwestować te kilkaset złotych na ogumienie sezonowe. Z polecanych serwisów zajmujących się tym tematem mam RingOpony. Sprzedają dobre opony w fajnej cenie + montują na miejscu.

#6 Guest_Władysław

Guest_Władysław
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2018 - 21:42

No można ale po co ryzykować? Lepiej kupić nowe zimówki i jeździć spokojnie - jak ja kupiłem z logistykaopon.pl i jestem mega zadowolony - polecam każdemu!

#7 1magicstiw

1magicstiw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 01:46

Widać, że mało w życiu przeszedłeś i nie jesteś przystosowany do życia. Na letnich da się jeździć zimą, tylko trzeba to robic umiejętnie. Dawniej był tylko jedne opony Stomil do jazdy na cały rok i było wszystko ok. Oczywiście że zimówki są dużo lepsze na śniegu i lodzie ale czytam komentarze pierdół życiowych Twojego pokroju to ogarnia mnie śmiech.

:D  :D  :D Popieram całkowicie ja kiedyś nawet nie myślałem o oponach zimowych cały rok się jeździło na jednych maluszek śmigał bokiem jak szalony 

#8 Guest_a świstak siedzi i ......

Guest_a świstak siedzi i ......
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 20:49

Dokładnie ,w maluchu miałem d-124 i nawet nie myślałem o zimówkach.Na tych kapciach wyjeżdżałem z najgłębszego śniegu ,no prawie :) Potem były Tersusy ale słabe te oponki były.

#9 Guest_kkr

Guest_kkr
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 09:11

Zimówki bezpieczne na lodzie, oszronieniu ... to sie ubawiłem ... tu tylko kolce. Zimówki kiepsko odprowadzają wodę ... w mokre zimy własnie na nich moożna zaliczyć atrkcje jak srufing ( jazda na fali) . Możona sie zdziwić że zakretu którego latem bierze sie 100 km/h ... zimą na nówkach zimówkach formy Dunlop z predoscia 50-60 km/h ląduje sie w rowie. Nawet w małych górkach .... nalezy mieć łańcucy ... bo mozna sie zdziwić jak te reklamowane zimówki "zarypiście" nie trzymają. A hamowanie zimówkami na autostradzie .... mozna sie zdziwić że to nie lato i .... droga znacznie sie wydłurza .. jak jest mokro to moożna powątpiewać czy czasami hamulce działają A wyjazd z kopnego śniegu ... bez 4x4 mozna sie zdziwić że nie da rady. Takie są może doświadczenia dot. jazdy zimówkach. I co po 5 latach elestycznośc zimówek sie kończy .. o tym już nie piszą ... powinno sie je po 5 latach tak czy siak wymieniać. Zimówki z zimy Lata nam nie zrobią ... nie poradzą one sobie z lodem i gołoledzią w spób aby mieć komfort nie zwracania na to uwagi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych