Skocz do zawartości


Zasiłek stały 2018


wróć do serwisu Sektor Publiczny 21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Zbulwersowany17

Zbulwersowany17

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 luty 2019 - 20:57

Trzeba nie wiedzieć jak funkcjonuje system, żeby takie bzdury pisać - jak ktoś choruje od urodzenia, to należy mu się renta socjalna, a jak ktoś niepełnosprawnym został po osiągnięciu dorosłości, to zapewne nieliczne są przypadki, że nie miał szansy 5 lat niezbędnych do renty przepracować.

Niestety całe mnóstwo "schorowanych" wyłudzaczy, żyjących na cudzym garnuszku, nienauczone nigdy pracować, a korzystać z pomocy społecznej i jęczeć, że za mało dają - dokąd żyli rodzice, czy inni krewni, na których można było żerować, to było dobrze, a jak ich zabrakło, to z łapą do państwa i wieczne żale, że bieda. Lata całe mam do czynienie z ludźmi, którzy żadnej pracy się nie podejmą, bo stracą źródło dochodów, które mają bez kiwnięcia palcem i tylko jęczą, że to mało, ale od siebie coś dać, to skąd. Tylko jęczeć po forach, że niezdolni do żadnej pracy - na komputer i Internet jakoś ich było stać, wychodzić zasiłki potrafią, po klawiszach śmigają, ale praca be.

Czyli pana/pani zdaniem wszyscy ci którzy mają miarkowany stopień niepełnosprawności i pobierają zasiłek stały to lenie, nieroby i tym podobni. Widzę że to pan/pani nie ma zielonego pojęcia jak działa system, więc powiem jak działa. Pisze pan/pani o rencie. Ostatnio w telewizji w uwadze był temat którego bohaterem był pan który miał dwa zawały, cukrzycę, nadciśnienie i miał wyciętą nerkę i płuco. Stawał kolejny raz na komisję i lekarz orzecznik stwierdził że renta mu się nie należy. Właśnie tak działa system. Nie twierdzę że w śród ludzi którzy pobierają zasiłki stałe nie ma ludzi którym te zasiłki się nie należą, ale nie można mówiąc kolokwialnie wkładać wszystkich do jednego worka. We wszystkich grupach społecznych znajdą się czarne owce. Jeżeli zdarzają się sytuacje gdzie sędzia idzie do sklepu i kradnie to nie można mówić że wszyscy sędziowie to złodzieje. Ostatnio głośno o pedofili wśród księży ale przecież nie wszyscy księża to pedofile itp, itp. Mam kolegę który przepracował 20 lat na budowie, niestety zachorował. Znam sytuację i wiem że nie jest zdolny do żadnej pracy fizycznej. Starał się o rentę ale według ZUS-u jest zdrowy i renty nie dostał. Obecnie ma umiarkowany stopień niepełnosprawności. Według pana/pani on też jest nierobem i oszustem? I to taki jest właśnie system. Przyczepił się pan/pani do tego komputera. Używany komputer do przeglądania internetu można kupić za 50 zł więc nie rozumiem o co chodzi. To co, osoby które korzystają z GOPS-u mają mieszkać w lepiance, świecić lampą naftową, kąpać się w rzece i nie mieć dostępu do mediów? Niech pan/pani będzie poważna. Jeszcze jedno, jak ktoś dostanie z GOPS-u 200 zł zasiłku to w wielki szum bo oszukuje rząd, ale jak np. z sądu w Krakowie wypływa 10000000 mil. zł to o tym pan/pani nie wspomni, jak niektóre osoby na wysokich stanowiskach w państwie robią przekręty na kilkadziesiąt milionów złotych to o tym pan/pani też nie wspomni. Dobry przykład prywatyzacja w Warszawie. Ja na pani/pana miejscu w dzisiejszych czasach gdzie jest tak duży dostęp do informacji i tyle się słyszy jak trudno jest dostać rentę z ZUS-u nie pisał bym takich głupot o systemach itp. Zapewne nie stawał pan/pani nigdy przed orzecznikami z ZUS-u więc proszę się na ten temat nie wypowiadać. Dobrze jest krytykować innych jak się jest zdrowym i zdolnym do pracy, tyle że jak już wcześniej pisałem nie ma co mówić chop jak się jeszcze życia nie przeskoczyło bo dzisiaj zdrowie jest jutro nie ma i nie życzę pani/panu aby kiedykolwiek musiał pan/pani stawać przed orzecznikiem z ZUS-u gdzie człowiek jest traktowany jak zwykły śmieć.  #22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 08:21

Od lat pracuję w firmach, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i to również ze znacznym stopniem niepełnosprawności, też jestem osobą niepełnosprawną, bywało, że choroba nie pozwalała mi okresowo na pracę, wykonuję trzeci zawód, bo choroba sprawiała, że pewne rzeczy były niemożliwe do wykonania, proszę mi głupot o tym, że nie wiem jaki jest system nie wciskać. Jak się chce i postara , to można, ale najprościej łapę po pieniądze, na które pracują również inni niepełnosprawni, wyciągać. Wszyscy siądźmy w domu i czekajmy aż państwo nam da, bo nam się zw względu na chorobę NALEŻY jak pani premier premia.

Umiarkowany stopnień niepełnosprawności nie definiuje człowieka jako niezdolnego do pracy - jest to osoba, która wymaga pomocy, ale nie dyskwalifikuje go to ani z życia zawodowego ani społecznego, ludzie ze znacznym stopniem pracują i sobie radzą, lesery, i lenie nauczone żerować na innych zawsze będą jęczeć, że mało i im się należy, czas spędzając na forach zamiast na pracy, a myśl o zdobyciu kwalifikacji, które pozwoliłyby im na pracę, albo pracę w innym niż dotychczas wykonywany zawód, ani im w głowie nie powstanie. Tylko daj, daj i daj i ciągle mało. Zacząłeś życie zawodowe na budowie, to nie znaczy, że do śmierci na tej budowie masz pracować, w dzisiejszych czasach możliwości jest bardzo dużo, ale znowu lepiej i łatwiej po zasiłki i renty ręce wyciągać.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych