Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony (art. 36)

wróć do serwisu Kadry 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516150 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 09:14

Kodeks pracy szczegółowo określa terminy, jakie obowiązują każdego pracodawcę przy wypowiadaniu umowy zawartej na czas nie określony.

Powrót do artykułu: Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony (art. 36)

#2 Guest_Stan-Śląsk

Guest_Stan-Śląsk
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 09:14

Pracownik ma umowę o pracę na czas nieokreślony i chce rozwiązać umowę. Czy pracodawca może jednostronnie skrócić 3. miesięczny okres wypowiedzenia bez zgody pracownika? Bardzo proszę o szybką odpowiedź na to pytanie!

#3 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 10:13

Nie może.Wcześniejszy termin może być ustalony tylko w porozumieniu obu stron (nie zmienia to trybu rozwiązania umowy).

Pracodawca jednostronnie to może tylko zwolnić pracownika ze świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18757 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 listopad 2017 - 10:29

Może.

Dopuszczalne jest to tylko wtedy, gdy wypowiedzenia dokonano:

• z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy,

• z innej przyczyny (niż upadłość bądź likwidacja pracodawcy) niedotyczącej pracownika.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18757 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 10:30

Drugi sposób skrócenia wypowiedzenia jest możliwy do zastosowania już po złożeniu wypowiedzenia umowy o pracę. i tego nie można  wprowadzić jednostronnie, tylko za zgodą obu stron stosunku pracy

#6 Guest_Jaki okres wypowiedzenia mam

Guest_Jaki okres wypowiedzenia mam
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 11:38

Witam mam taka sytuacje pracuje u tego pracodawcy od 2007 roku umowę miałem na czas określony przedłużane umowy i w tym roku dostałem na czas nie określony (w maju) czy to jest ciągłość pracy bo na nowej tej umowie mam ze zaczynam od 18 maja prace a teraz mamy październik . I moje pytanie czy to sie zalicza do 2 tygodni czy 3 miesiące. - 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, - 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, - 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 11:42

Liczy się cały okres zatrudnienia u tego pracodawcy, nawet jak nie ma ciągłości pomiędzy umowami - jak pracujesz u tego pracodawcy od 2007 r., to masz 3 miesiące.

#8 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 11:08

Witam, jaki mnie obowiązuje okres wypowiedzenia jeśli byłem zatrudniony na okresowych umowach od 01.03.2016 a obecnie na czas nieokreślony. Dziękuje za informację..

#9 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2018 - 11:34

jeszcze 1 m-c

#10 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:21

Czy jeżeli miałem umowę na okres próbny 3 miesiące, a potem przepracowałem 5 miesięcy na okres nieokreślony, to liczy się to jako 8 miesięcy( 1 miesiąc wypowiedzenia) czy liczy się tylko te 5 miesięcy (czyli 2 tygodnie wypowiedzenia)?

#11 Guest_BazGd

Guest_BazGd
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 16:31

masz 8 miesiecy przepracowane 

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18757 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 17:59

1 m-c

#13 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 25 marzec 2019 - 21:35

przepracowałam 12 lat mam umowe na czas określony (jesze 4 lata) i mam okazje zmienić pracę to jakie wypowiedzenie mnie obowiązuje ???

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 07:35

Jeżeli to 12 lat u tego samego pracodawcy, to 3 miesiące. I, o ile nie zachodzą jakieś wyjątkowe okoliczności, masz umowę na czas nieokreślony.

#15 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 07:54

Niekoniecznie, zależy jakie daty zawarcia poprzednich umów były.
Należy pamiętać o zmianie przepisów

#16 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 21:04

W firmie A byłem zatrudniony w okresie od października 2013 roku do maja 2016 na dwóch umowach na czas określony. W czerwcu 2018 roku powróciłem do tego pracodawcy i pracuję u niego po dziś dzień na umowie na czas nieokreślony. Jaki wobec tego będzie mój okres wypowiedzenia? Czy oba okresy zatrudnienia u tego pracodawcy się sumują i mam obecnie 3 miesięczne wypowiedzenie?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 10:56

W firmie A byłem zatrudniony w okresie od października 2013 roku do maja 2016 na dwóch umowach na czas określony. W czerwcu 2018 roku powróciłem do tego pracodawcy i pracuję u niego po dziś dzień na umowie na czas nieokreślony. Jaki wobec tego będzie mój okres wypowiedzenia? Czy oba okresy zatrudnienia u tego pracodawcy się sumują i mam obecnie 3 miesięczne wypowiedzenie?

3 miesięczne.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 13:15

Jestem zatrudniona w przedsiębiorstwie od 16.08.16r., moja umowa była wielokrotnie zmieniana, ale cały czas na umowę o pracę, obecnie na czas nieokreślony. Chcę złożyć wypowiedzenie z dniem 31.07.2019. Trzy lata zatrudnienia mija 15.08.2019. Czy z godnie z kodeksem pracy mój okres wypowiedzenia z datą 31.07.19 r. obowiązuje miesięczne czy trzymiesięczne wypowiedzenie? Z poważaniem

#19 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 13:35

"Łapnie" Cie 3 miesiące, bo termin 3 lata ubiegnie w trakcie trwania umowy o pracę ( już w trakcie wypowiedzenia ale jednak).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy