Skocz do zawartości


Dodatekstażowy nauczyciela

dodatek staż nauczyciel dokto

wróć do serwisu Sektor Publiczny 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 07:46

W naszej placówce - zespół szkół (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum) zatrudniliśmy na pełny etat nauczyciela z tytułem doktora. Nauczyciel nie przedłożył przy przyjęciu do pracy żadnego świadectwa pracy, jedynie zaświadczenie, że od 1 czerwca 2014 r. jest zatrudniony szkole społecznej na czas nieokreślony jako nauczyciel na część etatu. Nauczyciel żąda wypłacenia dodatku stażowego powołując się na art. 198 ust. 3 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Czy zasadne jest wypłacenie dodatku stażowego?
Art. 1 ust. 1 ww ustawy informuje, że ustawę stosuje się do publicznych i niepublicznych szkół wyższych. Proszę o poradę.


#2 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3303 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 17 listopad 2017 - 08:48

https://inforfk.pl/c...agrodzenia.html



#3 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 09:39

Dziękuję za przesłanie linka.

Niestety w nim nie ma odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie.

Czy nauczyciel pracujący w szkole niebędącej szkołą wyższą ma prawo do dodatku stażowego w związku z uzyskaniem stopnia doktora.

Radca prawny z op uważa, że tak. Moim zadaniem nie, bo wyklucza to już art. 1 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, lecz chciałbym uzyskać więcej informacji.



#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 10:31

Dziękuję za przesłanie linka.

Niestety w nim nie ma odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie.

Czy nauczyciel pracujący w szkole niebędącej szkołą wyższą ma prawo do dodatku stażowego w związku z uzyskaniem stopnia doktora.

Radca prawny z op uważa, że tak. Moim zadaniem nie, bo wyklucza to już art. 1 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, lecz chciałbym uzyskać więcej informacji.

 Artykuł odpowiada na twoje pytanie. Nie jesteś szkołą wyższą, ale zespołem szkół. Przyznając dodatek stażowy kierujesz się przepisami KN nie ustawy o szkolnictwie wyższym, a KN mówi wyraźnie, że należy udowodnić zakończone okresy zatrudnienia. Ponieważ nie posiadasz żadnego świadectwa pracy, moim zdaniem nie powinnaś wypłacać dodatku stażowego.



#5 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 10:48

No właśnie. Na zdrowy rozum tak powinno być, ale "zabiła" mnie odpowiedź radcy prawnego. Dyrekcja chce wypłacać. A moim zdaniem nie ma ku temu podstaw.



#6 Guest_rene

Guest_rene
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 19:33

mam w szkole średnirj 3 nauczycieli ze stopniem dr. dodatek stażowy z zakończonych stosunków pracy tak. jesli nic nie ma u Was nabywa sobie od zera





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych