Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot alimentów po Apelacji

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ela12

Ela12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 19:48

Dzień dobry,

Najpierw trochę faktów:

09.06.2014 - Sąd Okręgowy- separacja z winy męża, dostałam alimenty 1.000 zł

31.10.2014 - Sąd Apelacyjny podwyższył mi alimety do 1500 zł do 10-go

11.2015 - mąż złożył pozew o rozwód

08.2016  znalazłam pracę - 1600 zł netto

03.04.2017 S.O - orzeczenie rozwodu  z winy męża i alimenty 1000 zł do 10-go

W 04.17 - dostałam 1000 zł alimentów, miały być apelacje więc upomniałam b. męza i doplacił 500 zł ( Cały czas miał wynajętych adwokatów ) czyli 04,05,06,07,08 płacił po 1500 zł, za wrzesień  w ogóle nie zapłacił alimentów

29.09.17 Sąd Apelacyjny zmienił postanowienie SO, orzekł rozwód z winy obojga i zabrał mi alimenty twierdząc, że nie jestem w niedostatku - po zapłaceniu przeze mnie  mieszkania i mediów - 900 zł to nie jest niedostatek

(Przy podziale majątku- dostałam mieszkanie z obowiązkiem spłaty połowy mieszkania - w 3 rocznych ratach)

Adwokatka z urzędu- twierdzi, że wyrok Sądu Apelac nie podlega kasacji, chociaż jest stronniczy i niesprawiedliwy Czy to prawda? Na chwilę obecną nie mam wyroku Sądu Apel w ręku, tak długo piszą uzasadnienie.

Dzisiaj dostałam od adwokat byłego wniosek o zwrot alimentów za 04-08.17r czyli 5 x 1500=7500zl, jako nienależnych.

W ciągu 2 tyg mam wpłacić te pieniądze bo inaczej założą mi sprawę w sądzie.

Czy to prawda ,że te alimety w całości mi się nie należały ?. Sąd wprawdzie uchylił alimenty ale nie z datą wsteczną

Moja adwokat zapewniała mnie, że nie muszę niczego oddawać, jeśli apelacja się odbędzie. Jaka jest prawda?

Proszę o pomoc,  co mogę zrobić w tej sytuacji ? Jestem zdana tylko na siebie.

Czy napisać odpowiedz na pismo powołując się na art 336 i 337 - tyle znalazłam w internecie?

Z góry dziękuję za wszystkie porady

E

#2 Adwokat

Adwokat

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2017 - 20:34

Wyrok w sprawie o rozwód obowiązuje dopiero od daty prawomocności czyli od dnia 29.09.17. (zakładam,, że nie było postanowienia zabezpieczającego). do tego czasu powinien płacić zgodnie ze ,,starym wyrokiem". Ta odpowiedź nie jest kategoryczna ponieważ nie widziałam wyroku i daty jego prawomocności. Jeżeli natomiast faktycznie alimenty byłyby nienależne, mąż musi wystąpić z pozwem. Odzyskanie przez niego alimentów nie jest niemożliwe, ale baaardzo trudne!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych