Skocz do zawartości

Zus prowadzi wobec mnie postepowanie

ciąża l4 postepowanie wyjaśniajace urzędowe ubezpieczenie społeczne administracyjne

wróć do serwisu Księgowość 29 odpowiedzi w tym temacie

#21 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 listopad 2017 - 17:26

Żaden spisek, piszę jak na to można spojrzeć.
Nikim zajmować się nie będę....

#22 Guest_adagość1234

Guest_adagość1234
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 17:27

Zostały dostarczone listy płac jak i listy obecności świadkowie (kilku pracowników oraz klientów) a także faktury które wypisywałam.

#23 Guest_Nutka

Guest_Nutka
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 23:15

Witam!
wobec mnie tez wszczęto postępowanie. W mojej sytuacji przebywałam na zwolnieniu lekarskim z uwagi na to, iż miałam wcześniej wypadek w pracy i poszłam na zwolnienie aby korzystać w tym czasie z rehabilitacji. Byłam jednak jednocześnie zatrudniona na umowę zlecenie przy projekcie i tam nadal wykonywałam pracę gdyż miała ona inny charakter niż ta na umowę o prace i wykonywałam ją zdalnie. Poza tym zupełnie nie miałam świadomości że nie mogę jej wykonywać. Zus chce mnie pozbawić wcześniej już wypłaconego zasiłku chorobowego . Czy mam szansę wygrać z ZUS-em?

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 07:02

Szans nie masz - zwolnienie chorobowe jest na leczenie, praca w czasie zwolnienia może przyczynić się do wolniejszego powrotu do zdrowia, a to działanie na szkodę pracodawcy/ZUS - zgdnie z ustawą ubezpieczony wykonujący w czasie zwolnienia pracę zarobkową traci zasiłek za cały okres tego zwolnienia.Nieznajomość prawa szkodzi.

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 20 luty 2018 - 08:03

Witam!
wobec mnie tez wszczęto postępowanie. W mojej sytuacji przebywałam na zwolnieniu lekarskim z uwagi na to, iż miałam wcześniej wypadek w pracy i poszłam na zwolnienie aby korzystać w tym czasie z rehabilitacji. Byłam jednak jednocześnie zatrudniona na umowę zlecenie przy projekcie i tam nadal wykonywałam pracę gdyż miała ona inny charakter niż ta na umowę o prace i wykonywałam ją zdalnie. Poza tym zupełnie nie miałam świadomości że nie mogę jej wykonywać. Zus chce mnie pozbawić wcześniej już wypłaconego zasiłku chorobowego . Czy mam szansę wygrać z ZUS-em?

Nie wolno ci było w czasie zwolnienia lekarskiego wykonywać żadnej pracy, nie jest ważne czy charakter taki jak z innej umowy, czy inny, ŻADNEJ.

#26 Guest_Marika05

Guest_Marika05
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 10:55

Witam. 19.02 wszczęto postępowanie administracyjne wobec mnie. Dołączyli do listu zeznanie które muszę wypełnić (29pytań). Przed pójściem na zwolnienie chorobowe pracowałam u pracodawcy nieco ponad miesiąc. Przed zatrudnieniem się nie wiedziałam że jestem w ciąży ( tu przecież mogę pisać prawdę, więc nie kłamie nie wiedziałam) wróciłam z za granicy zrywając z facetem i musiałam szybko w Polsce zbudować coś od początku. Wzięłam sobie dwa dni urlopu w pracy 18 i 19 grudnia żeby iść do lekarza bo miałam problem z tym że jestem słaba, zmęczona i bałam się o swoje zdrowie. Internista skierował mnie do lekarza ginekologa który stwierdził że jestem w ciąży wysokiego ryzyka i bez gadania od razu wystawił mi zwolnienie chorobowe z dniem 20grudnia. W styczniu trafiłam do szpitala z powodu ryzyka wczesnego porodu i teraz w lutym również bylam hospitalizowana poniewaz sacza mi sie plyny owodniowe. Założyli mi pessar podtrzymujacy ciążę co mam udokumentowane i mam cukrzycę ciążowa insulinozależną.wszystkie dokumenty dołączam im do zeznania, ale prawda taką że byłam krawcową przez ten czas i nie mam żadnych e-maili ani dokumentów które świadczyły by o wykonywaniu mojej pracy. Przez pracę i to że nie wiedziałam że będę mamą mogę stracić swoje dziecko, leżę caly czas bo nie mogę wstać ani siedzieć do bezpiecznego rozwiązania zostały 3 miesiące, a ja nie mam za co żyć. Jestem sama, a ZUS próbuje się wymagać od zapłacenia mi chorobowego. Jak myślicie przyznają mi chorobowe? Co mam zrobić. Nie stać mnie na zapłacenie mieszkania A nawet na minimalną wyprawkę dla dziecka. Czy oni myślą że będę wychowywać dziecko w takich warunkach? Czy okno życia. Moje myśli krążą tylko wokół tego. Pozdrawiam.

#27 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów

Napisano 26 luty 2018 - 11:21

"Jak myślicie przyznają mi chorobowe?" skąd nam to wiedzieć? Byłaś krawcową.....zgoda, ale chyba gdzieś czynności wykonywałaś, jakaś lista obecności, potwierdzenie twojej pracy, opinia przełożonych, pracodawcy......cokolwiek na poświadczenie, ze pracowałaś, to wszystko dowody dla ZUS

#28 Guest_Marika05

Guest_Marika05
  • Goście

Napisano 26 luty 2018 - 12:18

Tak. Mam poświadczenie pracownika który pracował ze mną, listy płac bo obecności nie prowadzili. Pracodawca też miał kontrolę.

#29 dominika44

dominika44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 27 luty 2018 - 19:21

Skąd jesteś? W Tczewie w Kancelarii Cejrowski możesz podpytać o Twoja sprawę, zajmują się także prawem pracy i z tego typu postępowaniami tez pewnie nie raz mieli do czynienia. Zwykle jeśli masz dowody na to, że świadczyłaś prace, przed sądem możesz to udowodni c i wygrać z ZUSem, ale każda sprawa jest inna, lepiej mieć pełnomocnika, który zna wszelkie przepisy i umiejętnie wykorzysta jakiekolwiek niedociągnięcia w decyzji czy postępowaniu.

#30 Guest_Marika05

Guest_Marika05
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 08:12

Pisze, ponieważ na wielu forach są pytania a później zero odzewu jak sytuacja się potoczyla. Przyznali mi chorobowe nawet odsetki za spóźnienie i przesunięcie sprawy mi oddali ale niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia bo kilka pań z którymi rozmawiałam siedząc godzinami w ZUS na rozmowy itd. Nie dostały pieniążków i sprawa została skierowana do sądu. Niektóre płaciły nawet kary za oszukiwanie (i to nie małe), a niektóre wygrywaly sprawy i otrzymywały pieniążki ze sporym opóźnieniem. Ja miałam to szczęście że sprawa naprawdę szybko i sprawnie została rozpatrzona. Wiele kontroli i wnikliwych rozpatrzen rozmów w miejscu pracy a nawet rozmów z ludźmi sąsiadującymi z miejscem pracy czy chociaż parę razy mnie widzieli. Jestem wdzięczna szefowi za cierpliwość i wytrwale czekanie,jeżdżenie do zusu na rozmowy i ciągle kontrolę dokumentów oraz stanowisk pracy. Chociaż miejsce w pracy które było mi przeznaczone nie potrzebowalo zastępcy musiało zostać obsadzone za mnie więc pracodawca był zmuszony do zatrudnienia kolejnej osoby. Życzę powodzenia i aby każda pracująca przyszła mamusia i nie tylko walczyła o swoje prawa bo jednak sprawiedliwość istnieje jeżeli jest choć cień prawdy w tym o co się staramy. ZUS jest niewdzieczny ale ludzie którzy pracują tam to jednak ludzie i nie chcą źle tylko to jest ich praca. Powodzenia! Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciąża, l4, postepowanie, wyjaśniajace, urzędowe, ubezpieczenie społeczne, administracyjne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych