Skocz do zawartości


garnitur - wliczenie w koszty

koszta garnitur strój służbowy działalność gospodarcza

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 13 listopad 2017 - 00:40

Czy elegancki garnitur można wliczyć w jakimś przypadku w koszta działalności?#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19666 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 listopad 2017 - 08:05

Można, jeśli ma to związek z kosztami uzyskania przychodu i potrafisz udowodnić, ze tak jest, a ponad to garnitur ma logo firmy i służy tylko do wykonywania pracy a nie na prywatne imprezy.

Taka odzież wyposażona w charakterystyczne cechy firmy (barwa, krój, logo) traci charakter odzieży osobistej ( wyrok NSA w Gdańsku z dnia 13 lutego 1998 r., sygn. akt , POP 2000/3/73).

"Zakup garnituru przez podatnika jest wydatkiem poniesionym na cele osobiste. Odpowiedni wygląd obowiązuje przy wykonywaniu wielu zawodów, nie tylko w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej i mimo że ma znaczenie w relacjach z kontrahentami, to nie wpływa na osiąganie przychodów z działalności. Powoduje to, że wydatek na zakup garnituru, jako wydatek na cele osobiste niemający wpływu na osiąganie przychodu z działalności gospodarczej, nie może być zaliczony do kosztów tej działalności."

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszta, garnitur, strój służbowy, działalność gospodarcza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych