Skocz do zawartości


Wysługa lat nauczycieli - pomocy


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 09 listopad 2017 - 13:01

Dzień dobry,

jak wyliczyć wysługę lat nauczycielowi?

Jego okresy zatrudnienia:

- 01.09.95 - 31.08.96 - szkoła A, umowa o pracę

- 01.06.2001 - 31.08.2002 - szkoła B, umowa o pracę

- 01.09.2001 - do nadal - szkoła C, umowa o pracę, praca podstawowa

- 02.02.2015 - 30.06.2015 - szkoła D, umowa o pracę, praca dodatkowa

- 01.09.2017 - nadal, szkoła E, umowa o pracę, praca dodatkowa

 

Czy dobrze myślę?

Do wysługi lat dla szkoły E, wliczam: szkołę A i część okresu szkoły B oraz okres szkoły E.

 

Pozdrawiam

Karolina



#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 listopad 2017 - 13:39

Nauczyciel zatrudniony w kilku szkołach wskazuje podstawowe miejsce pracy

Jeżeli łączny wymiar zajęć nauczyciela ze wszystkich stosunków pracy przekracza obowiązujący go wymiar zajęć, to poprzednie miejsca zatrudnienia można mu zaliczyć do stażu pracy tylko w jednym, podstawowym miejscu pracy (§ 7 ust. 2 ww. rozporządzenia). Okresy podlegające wliczeniu to poprzednie okresy zatrudnienia we wszystkich zakładach pracy oraz inne udowodnione okresy, podlegające wliczeniu do uprawnień pracowniczych (§ 7 ust. 1 ww. rozporządzenia). O tym, które z miejsc jest podstawowym miejscem zatrudnienia, ma prawo zdecydować nauczyciel, ponieważ żaden przepis nie definiuje tego pojęcia.

Przy ustalaniu stażu pracy nauczyciela zatrudnionego w kilku zakładach pracy zasadnicze znaczenie ma to, czy łączny wymiar zajęć ze wszystkich miejsc pracy nauczyciela przekracza obowiązujący go wymiar zajęć, czy też jest od niego niższy (§ 7 ust. 3 rozporządzenia MENiS z 31 stycznia 2005 r.).

 

Jeżeli nauczyciel przepracował w dodatkowym miejscu pracy co najmniej 3 lata, nabędzie on w nim prawo do dodatku za wysługę lat (art. 33 ust. 1 KN). W tej sytuacji okresy uprawniające do dodatku ustala się odrębnie dla podstawowego i dodatkowego miejsca zatrudnienia. Do okresu zatrudnienia w dodatkowym miejscu pracy nie wlicza się okresu pracy w innym zakładzie, w którym nauczyciel jest lub był jednocześnie zatrudniony oraz okresu podstawowego zatrudnienia (§ 7 ust. 2 ww. rozporządzenia).





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych