Skocz do zawartości

SZEF MNIE WYKORZYSTUJE

szef praca mobbing odpowiedzialność projekt

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 09 listopad 2017 - 12:17

Szef zlecił mi wykonanie projektu na temat, o którym nie mam pojęcia. To już kolejna praca, która nie wchodzi w zakres moich obowiązków. W dodatku ciągle się czepia, że wszystko robię źle, a po zakończonej pracy straszy mnie, że będę odpowiadał za ewentualne błędy. Wiem, że to pewnie mobbing, ale co zrobię, jeśli naprawdę pociągnie mnie do odpowiedzialności za ewentualne błędy? Pomóżcie...

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2017 - 12:27

Szef zlecił mi wykonanie projektu na temat, o którym nie mam pojęcia. To już kolejna praca, która nie wchodzi w zakres moich obowiązków. W dodatku ciągle się czepia, że wszystko robię źle, a po zakończonej pracy straszy mnie, że będę odpowiadał za ewentualne błędy. Wiem, że to pewnie mobbing, ale co zrobię, jeśli naprawdę pociągnie mnie do odpowiedzialności za ewentualne błędy? Pomóżcie...

Jakiej pomocy od nas oczekujesz? A może szef ma rację? Może nie nadajesz się do tej pracy, pomyślałeś o tym? Niestety, nie mamy możliwości rozmawiać z Twoim szefem, żeby skonfrontować, które z Was mówi prawdę.Mobbing często jest mylony przez pracownika z niedbalstwem i niekompetencją z jego strony.Żeby pracownik odpowiadał za swoje błędy, pracodawca musi mu udowodnić jego winę.Porozmawiaj spokojnie z szefem, przypomnij mu, że masz konkretny zakres czynności i że ewentualne prace, które Ci zleca, nie wchodzą w jego skład. Może coś ugrasz. Jeśli nie, szukaj nowej pracy, może tam będzie lepiej, inaczej.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19032 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 listopad 2017 - 12:36

1. Szef/przełożony zawsze może wydać polecenie wykonania dodatkowego zadania

2. Szef się nie "czepia", szef wymaga skrupulatnego wykonywania obowiązków

3. Pracownik kompetentny powinien mieć świadomość, że ZAWSZE ponosi odpowiedzialność za swoje błędy i niedociągnięcia

gdzie tu mobbing? :)

Pracownicy kiedy się od nich wymaga rzetelnego wykonywania obowiązków i nie daj boże zleci się coś dodatkowego zaraz widzą w tym mobbing, a ja widzę w tym brak zaangażowania w pracę, niedbalstwo i lenistwo - chodźmy w takim razie do sądu i sprawdźmy co zobaczy w tym sąd.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szef, praca, mobbing, odpowiedzialność, projekt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych