Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobić kominek w bloku?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103235 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 13:54

Złota polska jesień już za nami, tak więc w najbliższym czasie nie uciekniemy przed śniegiem i chłodem. Mając dom idealnym rozwiązaniem na zimne i ciemne wieczory jest kominek, który nierzadko ogrzewa cały budynek. Co jednak gdy ma się mieszkanie w bloku? Czy marzenie o kominku można spełnić jedynie poprzez kupno domu jednorodzinnego? Niekoniecznie.

Powrót do artykułu: Jak zrobić kominek w bloku?

#2 Guest_Oriana

Guest_Oriana
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 13:54

nie sądziłam że to jest w ogóle możliwe. Myślałam, że tylko domy jednorodzinne wchodzą w grę.

#3 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 12:18

Pierwsze słyszę, że kominek w bloku jest możliwy, my mamy w domku jednorodzinny normalnie chociaż od niedawna bo dobrze trzeba się z tematem zapoznać przed podjęciem decyzji i samo szkło kominkowe ma mnóstwo opcji, my jak już wybraliśmy samoczyszczące z http://www.wegierglass.com.plto potem przyszło do wybierania obudowy, no ale tą to w końcu na indywidualne zamówienie robiliśmy 

#4 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 22 maj 2018 - 08:25

Ja na stronie https://kratki.com/sklep/ znalazłam informacje, że w bloku idealnym rozwiązaniem jest biokominek. Biokominki na biopaliwo zawojowały wnętrza w stylu nowoczesnym. Są ekologiczne i uniwersalne, można je postawić w dowolnym miejscu. Nowoczesne, modne i efektowne biokominki to ratunek dla osób, które marzą o romantycznym palenisku w swoim domu, ale sytuacja architektoniczna bądź lokalowa do tej pory im to uniemożliwiała. Biokominki to nowoczesne wcielenie kominka, w którym paliwem jest tzw. biopaliwo, na bazie alkoholu etylowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków nie emituje zapachu ani dymu, a po wypaleniu biopaliwa nie zostaje popiół. Dzięki ekologiczności takich rozwiązań kominki zyskały przedrostek bio-. Nowoczesne biokominki przyjmują bardzo intrygujące, niekiedy futurystyczne formy. Dzięki biokominkom każdy może mieć kominek! Ograniczenia typu brak ciągu kominowego czy jego zła lokalizacja dla ustawienia kominka nie stanowią już problemu, biokominek można umieścić w dowolnym miejscu, zamontować we wnęce albo postawić na stoliku kawowym. Wszystko zależy oczywiście od formy biokominka, czy jest ścienny do zabudowy, czy wolnostojący.

#5 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 952 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:06

Myślę, że najsensowniej byłoby postawić na biokominki dostępne na www.homebook.pl. Drugim rozwiązaniem, choć znacznie droższym, są kominki elektryczne. Ale ich zaletą jest to, że wyglądają jak prawdziwe.

#6 pawlik288

pawlik288

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:16

Jak szukasz np. fajnej obudowy kominkowej to sprawdź tutaj - http://kominkifany.pl

#7 oliwia999

oliwia999

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 12:18

My w bloku mamy biokominek i uważam, że jest to rozwiązanie niezastąpione. Szczególnie dla tych, którzy nie mają możliwości sprawienia sobie tradycyjnego kominka. Ja zawsze marzyłam o kominku, bo w zimie usiąść z herbatą i czytać książkę przy buchającym cieple, to naprawdę świetne uczucie. Jednak biokominek świetnie mu dorównuje. Wybraliśmy model Biokominek UNIFLAM 50x40cm w kolorze białym z Galerii Kominków, bo najbardziej pasował do wnętrza naszego salonu. Jak już mówiłam sprawdza się świetnie i mogę śmiało polecić. Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. :)

#8 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2019 - 22:21

Mamy mieszkanie nieco ponad 60 m2, salon zajmuje 1/3 tej powierzchni. Jestem bardzo zadowolona z biokominka z kratki.pl. Jak tylko zobaczyłam model wiszący papa manhattan, to od razu wiedziałam, ze musimy go u siebie mieć. Jest przepiękny. Oryginalny design daje wspaniały klimat i dopełnia wnętrze. Jest trochę jak obraz, a trochę jak rzeźba. Uwielbiam go :) I w sumie nawet mi nie szkoda, że nie możemy mieć tradycyjnego kominka, bo z taki bio nie tylko ładnie wygląda, ale też jest czysty.

#9 sakira23

sakira23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 25 luty 2021 - 23:17

Może biokominek? Albo elektryczny? Tu https://www.komineo.pl/ spory ich wybór. Bo niestety ale w bloku nie da się wstawić klasycznego kominka, trzeba w ten sposób kombinować. Ale elektryczne też się przecież pięknie prezentują

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych