Skocz do zawartości


Dodatek stażowy w podstawie DWR


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KamaWW

Guest_KamaWW
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 15:11

Witam. Czy dodatek stażowy wypłacony za okres wynagrodzenia chorobowego nalezy wliczyć do podstawy DWR? Różne są interpretacje... jak to się u Was przedstawia ?



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11216 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 październik 2017 - 15:49

ja tego nie wyłączałam z podstawy DWR



#3 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 09 listopad 2017 - 10:20

Ja niestety wyłączam.



#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14679 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 listopad 2017 - 10:59

Przy ustalaniu trzynastki należy sięgnąć do przepisów regulujących wypłatę ekwiwalentu urlopowego.

Przy obliczaniu wynagrodzenia i ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy bierze się pod uwagę wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy z wyjątkiem enumeratywnie wymienionych w przepisach (§ 6 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop; dalej: rozporządzenie urlopowe).

 

 

 

 

Dodatek stażowy jest elementem wynagrodzenia za pracę i nie został wskazany jako ten składnik wynagrodzenia, który nie przysługuje w czasie urlopu wypoczynkowego. W związku z tym dodatek ten jest uwzględniany w podstawie dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Oznacza to, że obliczając te 8,5% sumy wynagrodzenia rocznego, uwzględnia się m.in. dodatek stażowy, który otrzymuje pracownik.

 

Okoliczność, że dodatek ten jest wypłacany również za czas nieobecności w pracy z tytułu choroby, nie ma tu znaczenia. Faktem jest natomiast, że do dodatkowego wynagrodzenia rocznego nie wlicza się m.in. wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną (§ 6 pkt 7 rozporządzenia urlopowego).

ZAPAMIĘTAJ!



#5 Guest_KamaWW

Guest_KamaWW
  • Goście

Napisano 14 listopad 2017 - 12:22

Bardzo dziękuję. Ja nie wyłączam ale chciałam usłyszeć inne opinie





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych