Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Wynagrodzenie członka zarządu-powołanie

powołanie wynagrodzenie chorobowe

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Jagoda123456789

Jagoda123456789

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 październik 2017 - 11:36

Witam,

Mam dylemat odnośnie wynagrodzenia osoby, która w mojej firmie jest na 3/4 etatu zatrudniona na podstawie umowy o pracę oraz została powołana w tej samej jednostce na członka zarządu i z tegoż powołania otrzymuje wynagrodzenie określone w stałej kwocie w Uchwale Wspólników.
W tym miesiącu podczas delegacji osoba ta uległa wypadkowi przy pracy, wskutek czego przez część miesiąca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z tego tytułu będzie miała wypłacony zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego oraz wynagrodzenie za czas przepracowany z tytułu umowy o pracę.
W jaki sposób powinno być za ten miesiąc naliczone wynagrodzenie z tytułu powołania? Ponieważ nie podlega ono ZUS , lecz od kwoty brutto i pomniejszeniu o kup 111,25 potrącam zaliczkę na podatek dochodowy PIT nie ma ta osoba z tego tytułu żadnego zasiłku. Ale czy powinno być ono pomniejszone ponieważ przez część miesiąca nie było tej osoby w firmie i nie wykonywała żadnych czynności na jej rzecz? Czy taka osoba powinna mieć wypłaconą całą kwotę określoną w uchwale ? (dodam, iż uchwała nic nie mówi o rozliczaniu ewentualnych nieobecności).
--
Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powołanie, wynagrodzenie, chorobowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych