Skocz do zawartości

ODSZKODOWANIE A ZADOŚĆUCZYNIENIE

odszkodowanie zadośćuczynienie pieniądze praca hostessa złamana noga złamana kończyna gips

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 12:12

Witam, ostatnio złamałam w szpitalu nogę. Tak, w szpitalu! Jesteście sobie w stanie to wyobrazić? Oczywiście nogę mam w gipsie. Nie mogę pracować, gdyż od kilku miesięcy pracowałam jako hostessa w jednym ze sklepów spożywczych. Pewnie pomyśleliście, że przecież mogę stać o kulach lub po prostu siedzieć. Niestety pracowałam, jeżdżąc na wrotkach. Chcę wystąpić o jakieś pieniądze ze względu na to, że nie mogę jeździć na wrotkach przez co najmniej 2 miesiące. Co mam zrobić?? Przez to wszystko zwariuję... Jeszcze zaczynam mieć depresję, chyba pójdę do psychiatry. Nie umiem siedzieć w domu... Czy mogę żądać odszkodowania? 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2017 - 10:21

Możesz żądać odszkodowania od swojego ubezpieczyciela. Możesz także od szpitala, ale pod warunkiem, że to złamanie miało związek np. z zaniedbaniami w szpitalu, a nie np. tym, że potknęłaś się na prostej drodze lub schodząc ze schodów.

#3 argen

argen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 październik 2017 - 13:39

Witam,

tak jak napisał mój przedmówca przysługuje Ci roszczeni o:

a. odszkodowanie obejmujące zwrot:

- kosztów utraconego zarobku - jeżeli pozostajesz na chorobowym a pracodawca wypłaca Ci 80% to możesz żądać wyrównania do 100% (potrzebne zaświadczenie od pracodawcy, umowa o pracę itp.),

- kosztów leczenia - pieniądze które wydałaś na gips, kule, lekarzy itp. (potrzebne faktury, paragony, potwierdzenia zapłaty),

b zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Wyliczane w zależności od wysokości uszczerbku na zdrowiu.

Skompletuj dokumenty i wyślij wezwanie do zapłaty.  Gdyby potrzebowała Pani pomocy zachęcam do kontaktu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odszkodowanie, zadośćuczynienie, pieniądze, praca, hostessa, złamana noga, złamana kończyna, gips

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych