Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypłata wynagrodzenia na konto po zakończeniu umowy

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 alarmowka

alarmowka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 październik 2017 - 13:50

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc.
Pracowałam w firmie X pół roku, pomimo wypisanego dokumentu z prośbą o przelewanie wypłaty na konto zawsze dostawałam gotówkę do ręki. Umowę miałam do 30.09 jednak od 11.09 jestem na zwolnieniu lekarskim (które trwa nadal) i nie jestem w stanie podjechać do pracodawcy po wynagrodzenie, dzwoniłam dziś z zapytaniem kiedy zostanie dokonany przelew bo jest już po terminie to pracodawca odpowiedział, że muszę sobie osobiście przyjechać do firmy po gotówkę do ręki tak jak to było do tej pory, poza tym nie mają mojego nr konta (na 100% wypisywałam dane konta bankowego ale domyślam się, że robią mi na złość a ten dokumenty był wypisany w jednym egzemplarzu tylko dla pracodawcy - ja kopii nie mam u siebie). I teraz moje pytanie - czy mogę wysłać pismo, że z racji iż nadal jestem na zwolnieniu lekarskim wyrażam zgodę na przelanie wynagrodzenia na konto bankowe i podać nr konta czy pracodawca może się nie zgodzić na takie rozwiązanie?

#2 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15029 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 październik 2017 - 14:28

Napisz, ze prosisz na konto, tak jak proponujesz, albo przekazem pocztowym i podaj adres

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11356 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 październik 2017 - 20:06

Przekazem pocztowym raczej nie polecam, bo być może pracodawca potrąci opłatę za przekaz jak będzie trochę złośliwy.

#4 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15029 postów

Napisano 11 październik 2017 - 20:21

No jakiś sposób doręczenia musi być

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11356 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 październik 2017 - 20:28

oczywiście, najlepiej przelewem 

#6 alarmowka

alarmowka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 październik 2017 - 20:38

Napisałam pismo, że z racji dalszego zwolnienia lekarskiego nie jestem w stanie stawić się osobiście po pieniądze i proszę o przekazanie wypłaty na konto lub przekazem i jutro wyślę, tylko z tego co czytałam to pracodawca wcale zgodzić się nie musi na takie rozwiązanie (mała firma - łącznie kilka osób ) i co wtedy? Wypłata powinna być do wczoraj i nie ma i mało tego - patrząc jak robi mi na złość nie prędko ją zobaczę :/

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15029 postów

Napisano 12 październik 2017 - 13:09

Jeśli od początku zaakceptowałaś taki stan rzeczy, że mimo podania nr r-ku bankowego odbierałaś gotówkę, to nie jest dobrze, ale stało się, teraz wyślij mu to pismo i jeszcze koniecznie dopisz wyznaczony czas na przekazanie wynagrodzenia, dopisz, że jeśli w wyznaczonym terminie nie otrzymasz będziesz zmuszona skierować sprawę na drogę postępowania sądowego i będziesz domagała się wypłaty zaległego wynagrodzenia wraz z odsetkami

#8 alarmowka

alarmowka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2017 - 14:15

Ok, tak zrobię. Dziękuję bardzo! a jeszcze mam jedno pytanie odnośnie urlopu a dokładniej - nie dostarczyłam (nikt tego ode mnie nie wymagał) do pracodawcy świadectw pracy oraz dyplomu ukończenia studiów z których wynika, że mam prawo do 26 dni urlopu. I pracodawca przysłał mi świadectwo pracy z wyliczonym urlopem z prawem do 20 dni, zgłosiłam to od razu, że jest błąd ale uzyskałam informację, że to moja wina bo moim obowiązkiem było dostarczenie tych dokumentów a oni nie musieli mi tego przypominać i nie skorygują mi świadectwa pracy. Czy jeśli doślę teraz dokumenty (przypominam, że umowę miałam do końca września) będą musieli mi to uwzględnić? Bo wyczytałam, że teoretycznie jeśli ustał stosunek pracy to pracodawca nie musi tego uwzględniać ale teoretycznie pracownik (nawet były) ma 3 lata na to żeby ewentualne takie kwestie wyjaśnić i najczęściej w sądzie jest to uznawane czyli na korzyść pracownika? W praktyce pracodawca dobrze wiedział, że mam 26 dni a teraz robi mi na złość i ewidentnie nie chce wypłacić ekwiwalentu tak jak i zaległej wypłaty. No ale mam nauczkę na przyszłość, żeby takich spraw pilnować. Wiesz może co w takiej sytuacji zrobić? Jest sens dosyłać te dokumenty i prosić o przeliczenie czy raczej jest to nie do wygrania?

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15029 postów

Napisano 12 październik 2017 - 14:22

Możesz spróbować, nie ma jednakowych sytuacji, każdy pracodawca może postąpić inaczej. Spróbuj

#10 alarmowka

alarmowka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 październik 2017 - 14:23

ok, bardzo dziękuję za pomoc.

#11 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie